6 rad pro zdravý domov bez alergenů

24.05.2022 - Komerční prezentace

Čtvrtinu Čechů trápí pylové alergie. Za poslední roky se počet alergiků a astmatiků znásobil a alergická rýma trápí až 40 % českých dětí.


Reklama

Pylová sezona – v jakém období je nejhorší a jak se na ni připravit?  

Tento rok pylová sezona začala obzvláště brzo. Začátek jara byl hodně suchý a větrný, takže vítr odnášel pyl i do míst, kde stromy ještě nekvetly. Navíc většina bylin a trav teprve pokvete a je možné, že alergici budou mít letos větší potíže než dříve. Dle lékařů mnoha lidem za poslední dva roky zeslábla imunita a navíc odložili roušky a respirátory, které je před alergeny zčásti chránily.                                                                                                                           

6 základních rad pro boj s alergií

 1. Uklízejte na vlhko, aby nedocházelo k víření prachu
 2. Omezte zbytné bytové textilie – přehozy, závěsy, záclony, koberce, plyšáky
 3. Po příchodu domů se hned převlékněte. Vyprané prádlo nesušte venku
 4. Před spaním si myjte vlasy. Pylová zrnka na polštáři by vás jinak celou noc dráždila
 5. Do oken, kterými nejčastěji větráte, nainstalujte sítě proti pylu (jsou mnohem hustší, než sítě proti hmyzu)
 6. Pořiďte si kvalitní čističku vzduchu, která domácnost zbaví pylových alergenů a dalších škodlivin

Co ještě máme doma škodlivého?

Do domácností navíc vniká velké množství škodlivin z venku. Je to polétavý prach, bakterie, plísně a škodliviny z automobilové dopravy. Mikroskopické částice létají vzduchem a víří je pohyb obyvatel bytu, průvan, úklidové práce či domácí zvířata. Všechny tyto vlivy mají podíl na zhoršení zdravotního stavu astmatiků, alergiků, na opakovaných zánětech dolních cest dýchacích, na zhoršené koncentraci, častější únavě a celkovém oslabení imunity. 

Čistý a zdravý vzduch je klíček k regeneraci organismu

Další možností, jak si ozdravit domov, je pořízení čističky vzduchu.  Kvalitní čistička ze vzduchu v interiéru odstraní až 96 % všech polétavých nečistot a my už je nevdechujeme. Oblíbená čistička Ionic-CARE Triton X6 zbaví domácnost polétavého prachu, pylů, plísní, bakterií, virů a cigaretového kouře. Všechny nečistoty se pevně zachytí na elektrostatickém filtru. Ten je omyvatelný a používá se stále dokola. Dalšími výhodami této čističky je naprosto tichý chod a malá spotřeba elektrické energie. Čističku lze zakoupit již od 3 690 Kč na www.ionic-care.cz. Při uvedení kódu BC2 v objednávce získáte hodnotný dárek a dopravu zdarma.

Reklama

 • Zdroj textu:

  komerční prezentace

 • Zdroj fotografií:

  komerční prezentace
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907