Amsterodam chce zahraničním turistům zakázat vstup do coffeshopů

09.01.2021 - Martin Reichman

Amsterodam chce zahraničním turistům zakázat přístup do takzvaných coffeshopů a tím jim odepřít možnost nákupu hašiše nebo marihuany. Nizozemská metropole známá bohatým nočním životem chce opatřením zamezit drogové turistice


Reklama

V Nizozemsku si lze v coffeshopech koupit pro osobní potřebu (do pěti gramů) takzvané měkké drogy, jako je hašiš a marihuana. Platí v nich ale nejrůznější omezení – například zákaz prodeje lidem mladším osmnácti let, poskytování alkoholu, narušování klidu venku na ulici (kouření marihuany na ulicích je zakázáno) a od roku 2008 nesmí být coffeeshop v dosahu 250 metrů od škol. Některá města neumožňují prodej marihuany a hašiše cizincům.

Omezení prodeje měkkých drog cizincům nyní zvažuje i radnice Amsterodamu. Podle starostky města Femke Halsemy je třeba, aby místo nákupů v coffeshopech, začali turisté vnímat krásu města, jeho tradice a kulturu. Drogová turistika je ve městě proslaveném kanály a úzkými domy především doménou návštěvníků z Británie.

TIP: Marihuanu na Jamajce kouří úplně všichni. Přesto je tam nelegální

Podle studií by opatření mělo snížit masový turismus, kterým nizozemská metropole dlouhodobě trpí. Místní si stěžují na vylidňování centra v důsledku vysokých cen nemovitostí nebo na nadměrný hluk způsobovaný podnapilými turisty. Zkušenosti z Maastrichtu nebo Eindhovenu zase ukazují, že zákaz prodeje produktů z konopí cizincům přináší rychlý rozmach černého trhu, kdy nabídku coffeshopů nahrazují pouliční prodejci

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pokud jde o zničující výbuchy obávaného řeckého vulkánu Santorini, stoupající hladina oceánu jejich riziko podle vědců tlumí.

Věda

<p>Správným jídelníčkem lze psychickým poruchám předcházet, nebo je i zmírňovat.</p>

Zajímavosti

V důsledku globálního oteplování se stále víc dostávají do vzájemného kontaktu medvěd hnědý (Ursus arctos) s medvědem ledním (Ursus maritimus). Kříženci, kteří se začínají objevovat, mají přezdívku „pizzly“.

Příroda

Edward IV. a lancasterští uprchlíci ukrývající se v opatství Tewkesbury.

Historie
Revue

Raketa Atlas V s kosmickou lodí Boeing CST-100 Starliner na floridské základně Cape Canaveral Air Force Station.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907