Amsterodam chce zahraničním turistům zakázat vstup do coffeshopů

09.01.2021 - Martin Reichman

Amsterodam chce zahraničním turistům zakázat přístup do takzvaných coffeshopů a tím jim odepřít možnost nákupu hašiše nebo marihuany. Nizozemská metropole známá bohatým nočním životem chce opatřením zamezit drogové turistice


Reklama

V Nizozemsku si lze v coffeshopech koupit pro osobní potřebu (do pěti gramů) takzvané měkké drogy, jako je hašiš a marihuana. Platí v nich ale nejrůznější omezení – například zákaz prodeje lidem mladším osmnácti let, poskytování alkoholu, narušování klidu venku na ulici (kouření marihuany na ulicích je zakázáno) a od roku 2008 nesmí být coffeeshop v dosahu 250 metrů od škol. Některá města neumožňují prodej marihuany a hašiše cizincům.

Omezení prodeje měkkých drog cizincům nyní zvažuje i radnice Amsterodamu. Podle starostky města Femke Halsemy je třeba, aby místo nákupů v coffeshopech, začali turisté vnímat krásu města, jeho tradice a kulturu. Drogová turistika je ve městě proslaveném kanály a úzkými domy především doménou návštěvníků z Británie.

TIP: Marihuanu na Jamajce kouří úplně všichni. Přesto je tam nelegální

Podle studií by opatření mělo snížit masový turismus, kterým nizozemská metropole dlouhodobě trpí. Místní si stěžují na vylidňování centra v důsledku vysokých cen nemovitostí nebo na nadměrný hluk způsobovaný podnapilými turisty. Zkušenosti z Maastrichtu nebo Eindhovenu zase ukazují, že zákaz prodeje produktů z konopí cizincům přináší rychlý rozmach černého trhu, kdy nabídku coffeshopů nahrazují pouliční prodejci

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vykopávky odkryly například závod na zpracování ryb. Velká část starého fénického města ale leží pod hladinou moře.

Zajímavosti

Oko mouchy pracuje čtyřikrát rychleji než naše. Proto mají naše pokusy plácnout ji jen malou šanci na úspěch.

Příroda

Hmotnost supermasivní černé díky v srdci kvasaru J0313-1806 odpovídá 1,6 miliardám Sluncí.

Vesmír

V budoucnu by Maci Currinová ráda studovala vysokou školu ve Velké Británii a zároveň by se chtěla stát nejvyšší profesionální modelkou na světě.

Revue

Tlak panovníků na odvádění daní v penězích, nikoliv v naturáliích, přinesl zánik směnného obchodu.

Historie
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907