Bentley během Dne Země připomnělo svůj plán na udržitelnější budoucnost

23.06.2022 - Komerční prezentace

Bentley na Den Země opět připomnělo zelený plán Beyond100. Přečtěte si víc o nové cestě luxusní britské automobilky, která míří vstříc udržitelnější budoucnosti.

<p><em>(foto: Bentley)</em></p>

(foto: Bentley)


Reklama

Co je Beyond100?

Beyond100 je program automobilky Bentley, díky kterému by se měla v následujících letech stát lídrem v oblasti udržitelné luxusní mobility. Jeho klíčovým aspektem je kompletní přechod z tradičních spalovacích motorů na elektromotory.

Zelená budoucnost je za dveřmi

Bentley oznámilo, že už od roku 2026 bude svým klientům nabízet výhradně plug-in hybridní vozidla a od roku 2030 přejde kompletně na výrobu pouze elektroaut.

První elektrobentley by přitom mělo spatřit světlo světa už za tři roky. Stane se jím elektromobil EXP 100 GT.

První úspěchy má Bentley za sebou

Během letošního Dne Země si Bentley připomnělo nejvýznamnější pokroky v oblasti udržitelnosti, kterých v posledních letech dosáhlo. Patří k nim například:

  • celkové snížení uhlíkové stopy na jedno vozidlo,
  • snížení plýtvání vodou díky sofistikovaným recyklačním systémům,
  • snížení emisí CO2 díky používání biopaliv a zelené energie.

Bentley je na správné cestě

Nejnovější data sledující spotřebu vody a energie a vlastně i celkový dopad výroby vozů Bentley na životní prostředí ukazují působivé meziroční zlepšení. Například továrně v Crewe se v loňském roce podařilo snížit spotřebu vody o 26,6 %. Výrobní závod v Pyms Lane se pak může pochlubit snížením emisí CO2 o neuvěřitelných 70,2 %

Investice do přestavby jednotlivých závodů na udržitelnější továrny začínají přinášet ovoce. Dosavadní úspěchy jsou tak pro Bentley další motivací pokračovat ve snahách vytvořit udržitelný způsob výroby luxusních vozidel.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Komerční prezentace Bentley

  • Zdroj fotografií:

    Bentley
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Samička morčáka velkého (Mergus merganser) s mládětem. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů mezi životem na vsi a ve městě je množství zeleně. Asi málokoho překvapí, že čím větší plocha vegetace člověk obklopuje, tím zdravější je jeho organismus, a to po stránce fyzické i psychické. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace mladé exoplanety HD 114082 B, obíhající svou mateřskou hvězdu jednou za 110 dnů. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Pruský král Fridrich II. byl největším protivníkem Marie Terezie po celou dobu její vlády. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Červená auta se podle britské studie společnosti Halfords stávají nejčastějším terčem útoků ptáků. (foto: Shutterstock)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907