Bláznivé rakve: Na poslední cestu v baletních piškotech nebo v láhvi whiskey

09.03.2017 - Zuzana Rychlá

V pragmatickém a ateistickém Česku si na honosné pohřby příliš nepotrpíme a nejčastější formou posledního sbohem je zpopelnění nebožtíka v krematoriu. Přístup národa Švejků k pohřbům by ale možná mohla oslovit nabídka firmy Crazy Coffins z anglického Nottinghamu

Jak již název společnosti napovídá, k pohřbům, a především pak k rakvím, zde přistupují s neskrývanou rozpustilostí. Katalog jejich „bláznivých rakví“ nabízí takové perly jakou je například rakev stylizovaná do podoby korkové zátky, lahve americké whisky, vesmírné lodi ze Star Treku či baletního piškotu. No uznejte, v čem jiném pohřbít strýčka alkoholika, než ve stylové rakvi Jack Daniel's?

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907