Bydlet se dá různě, třeba ve stromu ze skla

27.07.2017 - Redakce REVUE


Reklama

Masivní prosklená střecha sice může vypadat jako značný dobrovolný zásah do soukromí, nicméně uprostřed drsné severské krajiny se nejspíš tolik „obdivovatelů“ vašeho života nenajde. Zcela prosklený domek pojmenovaný House NA postavili japonští návrháři ze společnosti Sou Fujimoto Architects přímo v centru Tokia.

Strom ze skla

Třípatrovou budovu tvoří bíle natřené ocelové rámy, mezi nimiž je uchycena řada plošin propojených dřevěnými schodišti nebo jen volným prostorem. Na vyšší „stupně“ se tak dá vystoupat, ale i vyšplhat, a autoři proto o konstrukci hovoří jako o stromu.

TIP: Život v kontejneru: I z vyřazených kontejnerů se dá vytvořit útulný domov

„Kouzlo našeho ‚stromu‘ spočívá v tom, že nesestává z uzavřených místností, ale naopak z propojeného společného prostoru,“ vysvětluje zakladatel firmy Sou Fujimoto. „Přebývat v takovém domě znamená moderní návrat k životu, jaký vedli naši předci, když ještě nevládli Zemi,“ dodává. A pokud přece jen nechcete, aby vám v noci někdo viděl do ložnice, stačí jednoduše zatáhnout závěsy.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Sou Fujimoto ArchitectsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907