Byla popravena Kateřina Howardová, pátá manželka Jindřicha VIII.
Jen šest let po Anně Boleynové kráčela cestou k popravišti také Kateřina Howardová. Nejkrásnější, ale také nejnaivnější manželka Jindřicha VIII., která podcenila úsudek stárnoucího krále. Ze zbožňované ženy se stala nepohodlná osoba, které bylo třeba se co nejdřív zbavit. Tak se také 13. února 1542 stalo.

Po smrti milované Jane Seymourové uzavřel král v roce 1540 politický sňatek s Annou Klévskou. Když ale svou novou manželku uviděl na vlastní oči, nedokázal potlačit nelibost. Člen tajné rady Thomas Howard z Norfolku, mimo jiné strýc popravené Anny Boleynové, využil situace a předhodil králi svou další neteř, mladičkou Kateřinu. Král ztratil hlavu jako zamilovaný mladík, okamžitě se s Annou rozvedl a v tajnosti se oženil právě s Howardovou.

TIP: Od velké lásky na popraviště: Manželství Anny Boleynové a Jindřicha Tudora

Jindřich VIII., který už měl svá léta stejně jako zdravotní neduhy, svěžímu elánu své ženy nestačil. Když se u dvora objevil její bratranec Thomas Culpeper, byl to počátek Kateřinina konce. Jejich vztah byl zanedlouho odhalen a oba skončili na popravišti.


Další články v sekci