Chytrá domácnost s Xiaomi není sci-fi, usnadněte si život už teď

15.11.2019 - Komerční prezentace

Když se řekne chytrá domácnost, mnohým se vybaví ne tak docela přesný obrázek. Už dávno totiž neplatí, že chytré prvky v domácnosti jsou jen automatická vrata od garáže, termostat, co zatápí podle toho, jak ho nastavíte, nebo senzory, které vám samy zatáhnou žaluzie. Chytrou domácnost od Xiaomi tvoří celá škála zařízení, která můžete navíc jednoduše a přehledně spravovat pomocí aplikace Mi Home ve vašem mobilním telefonu. Ta je samozřejmě zdarma ke stažení.


Reklama

Chytrou domácnost může hlídat třeba sada zabezpečovacích prvků, které vám do mobilu pošlou notifikaci, že se něco nezvyklého děje u vás doma. Ať už to jsou senzory na dveře či okna, alarm nebo bezpečnostní kamery, a díky propojeným funkcím máte o všem okamžitý přehled. A to, ať jste jen pár ulic od domu na nákupu, nebo stovky kilometrů daleko na dovolené. Pohybová čidla mohou ale stejně tak dobře rozpoznat, že se po době pohybujete vy a třeba v noci zapnout osvětlení.

Co se osvětlení v chytré domácnosti týče, Xiaomi nabízí jak samostatně připojitelné žárovky, tak kompletní svítidla na pracovní stůl či noční stolek. Ty máte přístupné v telefonu na jednom místě a můžete je napříč celou domácností synchronizovat na požadovanou barvu a teplotu odstínu. Když jste pryč, můžete je na dálku vypínat a zapínat, např. pro vyvolání iluze, že je někdo doma, což odradí případné zloděje.

Na dálku můžete kontrolovat i další zařízení. Xiaomi má třeba propojený rýžovar, kterému můžete zavčas dát vědět, že se blížíte domu a on sám začne rýži vařit, abyste se po příchodu domu už nemuseli s přípravou zdržovat. Stejně tak robotický vysavač může doma uklidit, když jste právě v kavárně. Pokyny odkudkoliv od vás může dostávat i chytrá čistička vzduchu.

Také do koupelny si můžete pořídit hned několik chytrých zařízení, které mohou na dálku komunikovat s vaším telefonem. Čistící kartáček na zuby od Xiaomi v mobilu nastavíte na režim podle potřeby a dá vám vědět, kdy je třeba vyměnit hlavice. Informace o vaší kondici a zdraví vám bezdrátově pošle chytrá váha. Opět máte vše dostupné přehledně a na jednom místě.

Aplikace Mi Home vám dovolí vytvářet i sady příkazů a zařízení v domácnosti tak ještě více provázat či zautomatizovat. Váš příchod domu může spustit celou řadu funkcí najednou: deaktivovat alarm, upravit osvětlení, vypnout vysavač, připravit vodu na kávu, a při odchodu zase naopak. Zkrátka vše proto, aby vám zařízení zpříjemnila a usnadnila život a vy se doma cítili lépe. A přitom stačí věnovat nastavování domácího ekosystému Xiaomi zařízení jen pár minut, aplikace Mi Home je intuitivní a přehledná.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Komerční prezentace xiaomi-czech.cz

  • Zdroj fotografií: XiaomiDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907