Chytré prázdniny jsou tady!

18.06.2020 - Komerční prezentaceBrno a Jihomoravský kraj jsou regionem, který nabízí zajímavou a chytrou zábavu pro děti i dospělé, zvlášť pak v době, kdy „sedíme“ doma. To je hlavní poselství projektu Chytré prázdniny v chytrém regionu v době chytré karantény. Jeho základem jsou nejen volné poukazy do pětice institucí: Archeopark Pavlov, Hvězdárna a planetárium Brno, Mohyla míru, VIDA! science centrum a Zoo Brno, ale také tipy na další zajímavá místa v Jihomoravském kraji, kam stojí v létě zavítat za krásou a poučením.

Kupony obdrží většina žáků prvních stupňů základních škol v celém Jihomoravském kraji. Odhadem se jedná o třicet tisíc dětí. Proto chytré prázdniny v chytrém regionu v době chytré karantény. Významným pomocníkem pak jsou speciální stránky www.chytreprazdniny.cz, kde si lze zdarma zaregistrovat prázdninový zpravodaj rozesílaný jednou, dvakrát týdně do e-mailových schránek dětí a jejich rodičů.

Prázdniny v chytrém regionu

„O tom, že Jihomoravský region může být hrdě nazývaný chytrým regionem, jsme se mohli přesvědčit v přímém přenosu v této mimořádné době. Vědci a technici nejrůznějších společností se věnují tématům, která řeší aktuální problémy lidstva. Chytré prázdniny jsou pak sdělením, že i na jižní Moravě můžete prožít nezapomenutelné léto plné zážitků a poznání,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Projekt je ryze motivační. Je součástí „restartu” některých populárně-vědeckých-historických center na jižní Moravě. „Má za cíl vrátit návštěvníky nejen do pětice velkých institucí. Současně je ukázkou toho, že i doma je zábava, nikoli bezduchá. Přestože si uvědomujeme, že není možné lusknutím prstu vše vrátit do kolejí, které jsme zažívali před nouzovým stavem, chceme mezi lidi vrátit alespoň entusiasmus a radost ze společných zážitků. Jen to totiž může pomoci nastartovat tuzemský cestovní ruch, který Brno i celý region nyní tolik potřebuje rozpohybovat,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí projektu, který se snaží podpořit lokální cestovní ruch, jsou i tipy na další místa k návštěvě po celém kraji – ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava. Není jen Archeopark Pavlov, Hvězdárna a planetárium Brno, Mohyla míru, VIDA! science centrum a Zoo Brno, ale celá řada krásných míst, kam lze cestou k nim zavítat. 

Ono je vlastně jedno, zda máte doma děti povinné prvního stupně základní školy. Zdarma rozesílaný e-mailový zpravodaj, který si registrujete na stránkách www.chytreprazdniny.cz. Turistické centrály v něm budou pravidelně informovat o postupném rozvolňování opatření na jižní Moravě a lákat návštěvníky do míst, která jsou na „kovidovou“ turistiku připravena.


Další články v sekci