Další úspěch českých egyptologů: 3. místo v žebříčku nejvýznamnějších archeologických objevů

06.01.2016 - Monika Slezáková

Archeologický výzkum v Abúsíru přinesl českým vědcům nejen důležitý objev, ale také mezinárodní uznání


Reklama

Britská organizace Heritage Daily vyhlašuje každoročně deset nejdůležitějších archeologických objevů za uplynulý rok. V seznamu zveřejněném 28. prosince 2015 zaujal třetí příčku objev hrobky královny Chentkaus v Abúsíru, který je zásluhou Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, jenž v lokalitě vede vykopávky již několik desetiletí.

Více na: http://www.ff.cuni.cz/2015/12/cesti-egyptologove-opet-bodovali-prestiznim-odbornem-zebricku-objevu/

Reklama

  • Zdroj textu:

    Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sovětští vojáci během „bitvy o předměstí“ ve městě Puškin v lednu 1944. Od září 1941 bylo toto město ležící pouhých 25 kilometrů od centra Leningradu okupováno německými vojáky.

Válka
Zajímavosti

Jeden miligram jedu pralesničky strašné (Phyllobates terribilis) by stačil k usmrcení 10 000 myší, 10 až 20 lidí, nebo dvou samců slona afrického.

Věda

„Kosmický ohňostroj“, i tak by se dal nazvat rozpad raketového stupně z nosiče CZ-3B. (foto: © Steve Cullen Photography)

Vesmír

Milan Obrenović II. (1819–1839)

26 dnů srbským králem

Princ Milan Obrenović byl srbským knížetem a coby nejstarší syn v rodu měl garantováno dědictví koruny. Jenže když na konci června roku 1839 srbský král (a jeho otec) Miloš Obrenović abdikuje, prodělává princ těžký zápal plic. Blouzní v horečkách a trpí zimnicí, vůbec netuší, co se kolem něj děje. Nepostřehne ani to, že už je vlastně panovníkem. Po šestadvaceti dnech od svého čestného jmenování umírá, aniž by podepsal jediný dokument nebo list. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907