Fascinující podívaná: Létající tunový nosorožec černý

13.01.2017 - redakce 100+1

Ještě před 100 lety žilo na území západní Afriky asi 100 tisíc nosorožců černých. V roce 1995 už to bylo pouhých 2 400 jedinců. Důvodem masivního úbytku počtu nosorožců je pytláctví – především kvůli rohovině. Jedním z posledních míst, kde je ve volné přírodě možné spatřit tyto úžasné lichokopytníky, je jihoafrický komplex rezervací Great Fish River Reserve.

Komplex Great Fish River Reserve, sestávající se z tří samostatných přírodních rezervací, byl založen v roce 1994 a rozkládá se na ploše přes 45 tisíc hektarů. V minulých dnech se v tomto parku odehrál spektakulární transport nosorožce černého do bezpečnější, blíže nespecifikované části parku. Téměř tunu vážícího nosorožce, zavěšeného hlavou dolů přepravoval nákladní vrtulník. Fascinující podívanou zdokumentoval Pete Oxford, fotograf specializující se na divoká africká zvířata.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaReklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Prostředník vytasil ten, kdo si myslel, že se ho někdo pokouší uhranout pohledem.

Zajímavosti

Na proslavené fotografi i z 29. dubna 1975 nastupují uprchlíci do americké helikoptéry.

Válka

Patrně nejpřesnější portrét Sophie Charlotty von Mecklenburg-Strelitz od malíře Allana Ramsaye – ten se nijak nesnažil kamuflovat její africké geny.

Historie

Samice nefily kyjonohé

Věda

Badlands znamená v překladu „špatná zem“. Šedivá krajina novomexické oblasti Bisti Badlands působí na první pohled jako pustina bez jediné známky života.

Příroda

Planeta K2-25b z hvězdokupy Hyády je o něco menší než Neptun, ale přitom váží jako 25 Zemí.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907