Fascinující podívaná: Létající tunový nosorožec černý

13.01.2017 - redakce 100+1

Ještě před 100 lety žilo na území západní Afriky asi 100 tisíc nosorožců černých. V roce 1995 už to bylo pouhých 2 400 jedinců. Důvodem masivního úbytku počtu nosorožců je pytláctví – především kvůli rohovině. Jedním z posledních míst, kde je ve volné přírodě možné spatřit tyto úžasné lichokopytníky, je jihoafrický komplex rezervací Great Fish River Reserve.

Komplex Great Fish River Reserve, sestávající se z tří samostatných přírodních rezervací, byl založen v roce 1994 a rozkládá se na ploše přes 45 tisíc hektarů. V minulých dnech se v tomto parku odehrál spektakulární transport nosorožce černého do bezpečnější, blíže nespecifikované části parku. Téměř tunu vážícího nosorožce, zavěšeného hlavou dolů přepravoval nákladní vrtulník. Fascinující podívanou zdokumentoval Pete Oxford, fotograf specializující se na divoká africká zvířata.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zázrak na ledu

hokej
vítěz: USA | kdy: 1980

Do hokejového turnaje na zimních olympijských hrách roku 1980 v americkém Lake Placid nastupoval tým SSSR coby absolutní favorit, který na čtyřech předešlých olympiádách získal zlato. O to překvapivější tudíž bylo finále, kde proti nezničitelným Sovětům nastoupila reprezentace USA složená z amatérů – profesionální NHL přerušila kvůli hrám sezonu až v roce 1998 v Naganu. Každopádně akční hokej začal už v první třetině, jež skončila 2:2. Po přestávce se Sověti jedním gólem dostali do vedení, nicméně v závěrečné třetině Američané nejen vyrovnali, ale nakonec senzačně zvítězili 4:3. Utkání se posléze začalo přezdívat „zázrak na ledu“.

Zajímavosti

Wollemie vznešená je přísně chráněná – konkrétní lokalita ve státě Nový Jižní Wales je veřejnosti utajena a do celé oblasti platí zákaz vstupu.

Věda

Každý dělník měl právo zastavit pás, pokud nebyly splněny předpoklady k dokonalé práci.

Historie

Tento upřený pohled zná asi každý majitel psa. Pejsci si ovšem kromě toho dokážou i vybavit, co jejich pánečci dělali.

Příroda
Zajímavosti

Jak asi vypadá celý systém Proximy Centauri?

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907