Feng shui: Objevte recept na harmonický domov

06.05.2022 - Komerční prezentace

Prostor, ve kterém žijete, má obrovský vliv na vaše zdraví, koncentraci, kreativitu i vztahy. Máte pocit, že vám v životě chybí harmonie? Inspirujte se čínským umění feng shui a vpusťte do svého domova novou energii.


Reklama

Hlavním pilířem feng shui je čchi. Všudypřítomná energie, která pulzuje byty, domy i zahradami. Při zařizování interiérů pomocí čínského učení je důležité, aby této energii nestály v cestě žádné překážky, ale zároveň z prostředí neunikala. Co všechno má na tuto magickou esenci domova vliv? Můžete ji ovlivnit rozmístěním nábytku, uspořádáním šatní skříně nebo volbou barev. 

Kuchyň je srdcem domova

Z pohledu čínské filosofie je kuchyň jednou z nejdůležitějších místností. Je to prostor, kde se připravuje jídlo a s ním se budují pevné vztahy v rodině. Zásadní je podle feng shui umístění sporáku. Neměl by být přímo pod oknem ani postaven naproti dveřím nebo dřezu. Aby kuchyní pulzoval život v podobě energie čchi, měla by být zařízená ve světlých a jasných barvách. Starejte se také o to, aby kuchyň byla uklizená, často vynášejte odpadky a víka odpadkových košů mějte vždy zavřená.

Ložnice jako oáza klidu

Probouzíte se ráno unavení a večer zase nemůžete usnout? Pak vaší ložnici chybí ta správná energie. Podle feng shui by se čelo postele nemělo opírat o stěnu s okny či dveřmi. Barevná paleta by měla být neutrální a světlá, ideální jsou odstíny bílé, šedé nebo béžové. Výrazné barvy by totiž mohly narušovat odpočinek. Dveře šatní skříně i šuplíky by měly být vždy zavřené, nenechávejte nikde poházené oblečení a prostor nad postelí by měl být volný. Police a obrazy na stěnu by zase měly být rozvěšené na zdi, která je naproti posteli.

Pokoj pro děti plný pohody a kreativity

Dětský pokoj by měl vždy odpovídat jejich věku, snažte se ho ale nezahlcovat hračkami. Podle čínské filosofie je vzdušný prostor to, co v dětech podněcuje kreativitu. Ideální cestou je dětský pokoj rozdělit na několik zón a každou z nich přizpůsobit jejímu účelu. V okolí postele nebo pracovního stolu se vyvarujte divokým odstínům. Křiklavé barvy totiž podle feng shui přispívají i k poruchám soustředění, hyperaktivitě nebo nespavosti. Všude tam, kde chcete, aby dítě bylo soustředěné a v klidu, proto volte jemnější neutrální odstíny. Naopak místo pro hraní můžete zaplavit pestrými barvami, hračkami, dekami i veselými obrázky na zeď.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Komerční prezentace

  • Zdroj fotografií:

    Unsplash, CC0

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907