Filipínský rybář našel největší a nejtěžší perlu na světě: 10 let o tom nevěděl

20.10.2016 - Vilém Koubek

Při stěhování po požáru objevil nejmenovaný filipínský rybář zřejmě největší a nejtěžší perlu na světě – a našel ji u sebe doma pod postelí


Reklama

Před deseti lety šťastlivec ve snaze zajistit loď před bouří vyhodil kotvu. Když ji však chtěl opět vytáhnout, zahákla se o obrovskou škebli. Lastura rybáři učarovala natolik, že ji vylovil a doma si ji na památku schoval pod postel.

Po pozdějším požáru se ovšem musel přestěhovat, a když svůj talisman pro štěstí ukázal ostatním, senzace byla na světě. Ve skutečnosti totiž nešlo o škebli, nýbrž zřejmě o obrovskou, obdobně tvarovanou perlu: Váží 34 kg, na délku měří 66 cm a na šířku 30 cm.

Odhadovaná cena pokladu, který čeká na ověření pravosti, se přitom pohybuje okolo 2,4 miliardy korun. Dosavadní rekordman – Alláhova perla – má hodnotu „pouhých“ 847 milionů korun a váží 6,4 kg.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: swns.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907