Filipínský rybář našel největší a nejtěžší perlu na světě: 10 let o tom nevěděl

20.10.2016 - Vilém Koubek

Při stěhování po požáru objevil nejmenovaný filipínský rybář zřejmě největší a nejtěžší perlu na světě – a našel ji u sebe doma pod postelí


Reklama

Před deseti lety šťastlivec ve snaze zajistit loď před bouří vyhodil kotvu. Když ji však chtěl opět vytáhnout, zahákla se o obrovskou škebli. Lastura rybáři učarovala natolik, že ji vylovil a doma si ji na památku schoval pod postel.

Po pozdějším požáru se ovšem musel přestěhovat, a když svůj talisman pro štěstí ukázal ostatním, senzace byla na světě. Ve skutečnosti totiž nešlo o škebli, nýbrž zřejmě o obrovskou, obdobně tvarovanou perlu: Váží 34 kg, na délku měří 66 cm a na šířku 30 cm.

Odhadovaná cena pokladu, který čeká na ověření pravosti, se přitom pohybuje okolo 2,4 miliardy korun. Dosavadní rekordman – Alláhova perla – má hodnotu „pouhých“ 847 milionů korun a váží 6,4 kg.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: swns.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Skořicí se nemusíte jen dusit v rámci šílených výzev na internetu. Podle řady výzkumů má blahodárné účinky na lidské zdraví. (foto: PixabayCC0)

Věda

Jupiter se svým největším měsícem Ganymedem na snímku Hubbleova teleskopu. (foto: NASA, ESA, E. Karkoschka (University of Arizona)CC BY-SA 4.0)

Vesmír

Německý tank PzKpfw VI, dva stroje tohoto typu zničily v Malinavě 15 nepřátelských obrněnců. (foto: Shutterstock)

Válka

Geotermální elektrárna Nesjavellir je druhou největší geotermální elektrárnou na Islandu, produkuje okolo 120 MW elektrické energie. (foto: Wikimedia Commons, Gretar Ívarsson, CC0)

Zajímavosti

New York City I - dílo abstraktního nizozemského malíře Pieta Mondriana z roku 1942.

Revue

Vizualizace landeru Peregrine na Měsíci. (zdroj: Astrobotic Technology, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907