Hračky pro náročné: Za Rolls Royce mezi fidget spinnery zaplatíte tisíce

15.08.2017 - Zuzana Rychlá

Antistresová točítka fidget spinner vtrhla do domácností po celém světě. Ne každý se ale spokojí s hračkou za desetikoruny

Fidget spinnery pro náročné -<p>Saturn Spinner (vlevo) a superluxusní ruský Caviar.</p>
Fidget spinnery pro náročné -

Saturn Spinner (vlevo) a superluxusní ruský Caviar.


Reklama

Určitě jste ho už někde viděli, ať už v reálu, nebo na internetu. Fidget spinner zaútočil na lidstvo se silou, kterou naposledy pamatujeme u zvířátka Tamagoči. Jde totiž o dostupnou zábavu, kterou si může vyzkoušet naprosto každý. Ne každý se ale spokojí s hračkou za desetikoruny. Tak jako u každého jiného zboží vznikají i spinnery určené pro náročné a pro nejnáročnější.

Jedním z nich je i Saturn Spinner z dílny japonské NSK Micro Precision, společnosti specializující se na vysoce přesná ložiska všeho druhu. A v čem že spočívá přidaná hodnota jejich hračky? Kromě kvalitního materiálu jde především o dobu, po kterou se antistresová pomůcka vydrží kroutit na jedno roztočení. Firma prý garantuje výdrž nejméně 12 minut. Pokud výrobek tento limit nesplňuje, je opětovně rozebrán vyčištěn a znovu složený. Podle Toshikazu Ishiiho, prezidenta NSK Micro Precision, i sebenepatrnější smítko má vliv na dobu fungování.

Ačkoliv je Saturn Spinner označován jako Rolls Royce mezi fidget spinnery, ani zdaleka není tím nejdražším. Zatímco za japonskou hračku zaplatíte zhruba 3 400 korun, za ruský spinner Caviar vyrobený ze zlata zaplatíte tolik, jako za levnější auto - 360 tisíc korun.

Reklama

  • Zdroj textu:

    www.nsk.com

  • Zdroj fotografií: NSK Micro Precision, CaviarDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907