Hračky pro náročné: Za Rolls Royce mezi fidget spinnery zaplatíte tisíce

Antistresová točítka fidget spinner vtrhla do domácností po celém světě. Ne každý se ale spokojí s hračkou za desetikoruny

15.08.2017 - Zuzana RychláUrčitě jste ho už někde viděli, ať už v reálu, nebo na internetu. Fidget spinner zaútočil na lidstvo se silou, kterou naposledy pamatujeme u zvířátka Tamagoči. Jde totiž o dostupnou zábavu, kterou si může vyzkoušet naprosto každý. Ne každý se ale spokojí s hračkou za desetikoruny. Tak jako u každého jiného zboží vznikají i spinnery určené pro náročné a pro nejnáročnější.

Jedním z nich je i Saturn Spinner z dílny japonské NSK Micro Precision, společnosti specializující se na vysoce přesná ložiska všeho druhu. A v čem že spočívá přidaná hodnota jejich hračky? Kromě kvalitního materiálu jde především o dobu, po kterou se antistresová pomůcka vydrží kroutit na jedno roztočení. Firma prý garantuje výdrž nejméně 12 minut. Pokud výrobek tento limit nesplňuje, je opětovně rozebrán vyčištěn a znovu složený. Podle Toshikazu Ishiiho, prezidenta NSK Micro Precision, i sebenepatrnější smítko má vliv na dobu fungování.

Ačkoliv je Saturn Spinner označován jako Rolls Royce mezi fidget spinnery, ani zdaleka není tím nejdražším. Zatímco za japonskou hračku zaplatíte zhruba 3 400 korun, za ruský spinner Caviar vyrobený ze zlata zaplatíte tolik, jako za levnější auto - 360 tisíc korun.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    NSK Micro Precision, Caviar


Další články v sekci