Ideální čas na sex? Podle odborníků ve tři odpoledne

Nejlepší čas na sex nastává podle odborníků okolo třetí hodiny odpolední, tedy v době kdy je většina lidí v práci. V této době jsou úrovně hormonů mužů a žen nejlépe sladěny

05.01.2016 - Martin ReichmanU žen v odpoledních hodinách stoupá hladina kortizolu, „akčního“ hormonu, který zvyšuje pohotovost organismu při zátěžových situacích (stresech, infekčních chorobách, velké tělesné námaze nebo při dlouhodobém hladovění). Kortizol má také zásadní vliv na centrální nervový systém, ovlivňuje dráždivost a emoční labilitu.

U mužů se naopak okolo třetí hodiny odpolední vyrovnávají hodnoty testosteronu a estrogenu. Pánové jsou tak v tomto čase citlivější. Testosteron je produkován ponejvíce během spánku a muži jsou tak nejvíce „nabití“ brzy po ránu. Časné ranní hodiny jsou tak podle odborníků ideálním časem k početí dítěte. 

S postupem dne pak hladina testosteronu postupně klesá. Okolo třetí hodiny odpolední se pak začínají v mužském těle projevovat účinky „ženského“ hormonu estrogenu – muži jsou v této době více empatičtí a vstřícnější k potřebám žen.

  • Zdroj textu

    The Daily Mail

  • Zdroj fotografií

    Profimedia


Další články v sekci