Dovolená na Maledivách - luxus, moře, slunce

Pláže s nádherným bílým pískem, bohatý a okouzlující podmořský svět. Pokud je možné zažít někde dovolenou snů, pak je to právě tady - na souostroví Maledivy. Tato úžasná a krásná země se v posledních deseti letech stále více otevírá turismu. Pobyt na Maledivách je možné vyjádřit jen dvěma slovy - luxus a romantika.
Téměř v každém hotelovém resortu zde najdete skvělou pláž, tyrkysové moře, dokonalé služby násobené vynikajícím počasím. Jen jedinou nevýhodu bude mít váš pobyt: nikdo z vašich kamarádů vám po návratu neuvěří, že fotografie, které jste na Maledivách pořídili, nejsou upravené photoshopem. Vstupte tedy osobně do té nejkrásnější fototapety a užijte si Maledivy naplno!

Cíle

Každý ostrov i každý resort zde dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru a tohle snažení má jediný cíl - co nejvíce zpříjemnit pobyt hostům, kteří se rozhodli strávit zde dovolenou. Hodně turistů sem přijíždí na svatební cesty, jiní zase touží užít si slunce a šnorchlování na Maledivách. Ráj na vlnách v ideálně teplé mořské vodě tu naleznou i surfaři a mnozí se také rozhodnou odpočinout si ve spa resortech a nechat se hýčkat zdejším kvalifikovaným personálem. 

Hned na letišti si vás vyzvedne zástupce vašeho resortu a velice brzy budete přepraveni do hotelu, ať už rychlým člunem nebo hydroplánem. Let hydroplánem je mimořádný zážitek. Letadla firmy Twin Otters totiž v této zemi bez silnic fungují jako taxíky a pozorování atolů a modrých lagun z výšky je nezapomenutelné, stejně jako přistávání do vln.

Romantika

Pokud budete ubytováni v resortu střední nebo vyšší kategorie budete mít k dispozici několik restaurací, v nichž večeře mohou mít občas podobu “tematického pohoštění”, což znamená, že jeden večer se seznámíte s indickými, jiný s čínskými nebo thajskými, jindy zase s maledivskými jídly. Pokud si trochu připlatíte, personál pro vás může zařídit večeři pro dva v romantickém prostředí - například na nedalekém opuštěném ostrově, nebo na vzdálené pláži, kam vás dopraví přímo z resortu člun, samozřejmě i s číšníkem a vychlazenými nápoji. V rámci resortu vám bez řečí přinesou objednané šampaňské nebo koňak, pokud se ale budete shánět po lahvi piva třeba při výletě do hlavního města Malé, pak ji nenajdete. Maledivy jsou muslimská země a alkohol se tu nepije.

Atol Baa

Který z ostrovů a resortů si vybrat? Mezi ty nejlepší určitě patří třináctka ostrovů tvořící atol Baa. Tato oblast je mimo jiné vyhlášená i tím, že zde vznikají kvalitní tkané hedvábné sarongy.

V každém resortu na Maledivách se budete cítit jako jedineční hosté. Při příjezdu dostanete zmrzlinu nebo čerstvý melounový džus, někteří členové personálu si s vámi hned potřesou rukou, bude k vám přiřazen osobní sluha, označovaný zde jako thakuru, který se o vás během pobytu bude starat, členové personálu budou téměř všichni znát vaše křestní jméno…

TIP: Vydejte se na Maledivy a poznejte toto živé souostroví. Maledivy jsou ideální pro odpočinkovou dovolenou plnou relaxu a sluníčka. Vybrat si můžete jeden ze zájezdů na Maledivy. Pobytový zájezd v luxusním hotelu na 10 dní pořídíte od 35 110 Kč. 

Výlet do hlavního města

Komunikační bariéry se nebojte. Anglicky se na Maledivách domluvíte velmi snadno, v hotelech umí anglicky skoro každý. Pokud se na Maledivách potápíte, určitě počítejte s tím, že zde jsou velmi silné mořské proudy. Plavat proti nim je vysilující. Daleko jednodušší je nechat se jimi nést. Ostatně výrazné proudění vody ze západu na východ je příčinou onoho skoro vždy podlouhlého tvaru maledivských ostrovů.

Nasytit se nádherně teplých mořských vln, okouzlujících západů a východů slunce a neskutečně jemného písku snad ani nejde. Ale přesto - kdyby náhodou se vám zachtělo zpestřit si dovolenou, rozhodněte se pro exkurzi. V hlavním městě Malé si můžete prohlédnout Velkou Páteční mešitu, která na vás bude zářit již z dálky svou zlatou kupolí a která je dominantou hlavního města. Je celá z bílého mramoru. Turisté z Evropy mohou mešitu navštívit od 9 do 15 hodin v době mimo modlitby. Pokud budete vhodně oblečení, zcela jistě vás pustí dovnitř. Hlavní modlitební místnost mešity může pojmout až pět tisíc věřících. 

V Malé navštivte také exotickými plody vonící zeleninové tržiště na Haveeree Hingun - je na nábřeží hned vedle rybářského přístavu.

Pro milovníky přírody

Na Maledivách však narazíte také na nabídku exkurze, kterou jinde na světě nenajdete. Člunem vás odvezou na nedalekou klidnou pláž, na tiché místo, kam každý večer připlouvají velké manty. Tato nádherná mořská stvoření, mírumilovní, ale neobyčejně velcí tvorové se v průběhu krmení občas nechají i pohladit. Nejvíce mant je možné vidět na Manta Point a Manta Reef, který je na konci průlivu, kam mocné proudy přinášejí plankton z atolu Ari.

Při potápění jistě narazíte i na želvy a také na neškodné žraloky obrovské, kteří se živí planktonem. Nejvíce je jich také vyskytuje u atolu Ari.

Sečteno a podtrženo...

Shrňme si to tedy: jaké zápory či nedostatky se mohou objevit při vaší dovolené na Maledivách? Odpověď je jednoznačná….  Záporné stránky pobyt na Maledivách nemá žádné! Obsluha v restauracích je usměvavá a vstřícná. Servis ve všech ohledech dokonalý. Personál v resortech vynikající. Kriminalita nulová, pokoje snad ani nemusíte uzamykat, nikdo vám tu nic nevezme.

V resortech můžete platit svojí bankovní kartou z ČR. A dobrá zpráva pro ženy - není nutné si brát s sebou lodičky – i na večeři zde můžete jít naboso, všude je tu příjemný písek. Takže dáme jen pár praktických rad:

  • za prvé - vezměte si s sebou minimálně troje plavky – na některých ostrovech je celkem vysoká vlhkost, jakékoli svršky tu po přeprání schnou hodně pomalu.
  • za druhé - určitě si doma nakupte a vezměte s sebou opalovací krémy s vysokým faktorem. Pokud je budete kupovat na Maledivách, budou velmi drahé - jedna tuba tu stojí v přepočtu kolem 700 Kč. A používat je tu Evropané opravdu musejí!
  • za třetí - eura zde obchodníci akceptují bez problémů, nicméně mají tu pro eura velice nevýhodný kurz, vezměte si s sebou raději americké dolary.
  • za čtvrté - nezapomeňte do kufru přibalit všechny běžné léky. Na Maledivách evropské léky neseženete. Navíc - každý medikament vám tady musí předepsat místní doktor a teprve s tímto receptem vám následně prodají nějaký léčivý preparát, který je ale vyrobený většinou v Indii nebo v Číně.

Takže šťastnou cestu na příjemnou dovolenou!


Další články v sekci