Inspirace: 5 nejlepších dámských účesů na večírek

Jen málo žen je spokojeno se svým přírodním typem vlasů. Pravda přitom je, že můžete být královnou salonů, ať vám příroda nadělila neposlušné kudrlinky nebo třeba jemné chmýří. Stačí k tomu správná péče o vlasy a nápaditý účes. Pojďte se inspirovat. 

16.03.2024 - Komerční prezentace



Není třeba připomínat, že základem péče o vlasy je jejich pravidelné mytí šamponem, doplněné kondicionerem pro snazší rozčesávání. Otázkou ale je, jak často vlasy vlastně mýt. Příliš častá aplikace šamponu je totiž může vysušovat a přispět k jejich lámavosti a třepení. Odborníci z internetového obchodu Makeup.cz proto doporučují mýt vlasy zhruba jednou až dvakrát týdně, v závislosti na vašem vlastním pocitu a stupni mastnoty pokožky hlavy. 

Rady pro péči o vlasy podle jejich typu

Jak pečovat o vlasy, když jsou příliš jemné

Jemné vlasy trápí mnoho žen. Panuje představa, že se s nimi nedá nic dělat. Přitom existují chytré triky, jak jim dodat vysněný objem a okouzlit okolí nejen na večírku. Někdy bohatě stačí, když je vyfénujete se skloněnou hlavou přes kulatý kartáč. Skvělým pomocníkem jsou také natáčky na vlasy, které vytvoří nádherné vlny mnohem šetrněji než horká kulma. Péče o vlasy tenké a lámavé obecně vyžaduje něžný přístup - myjte je teplou, nikoli horkou vodou, a po umytí je jemně vymačkejte do ručníku.

Jemné vlasy vypadají nejlépe v délce zhruba po ramena. Šikovná kadeřnice jim dodá objem stupňovitým sestřihem a jemným melírem, ale slušivý večerní účes můžete vykouzlit i doma:

 • Vlasy umyjte, rozčešte a přední pramínky natočte na natáčky.
 • Ostatní vlasy vyfénujte v předklonu přes kartáč a stáhněte je do dvou culíků na samém vrcholu hlavy. Pamatujte přitom, že péče o vlasy jemné žádá nastavení nižší teploty.
 • Culíky spojte dohromady do jednoho nezbedného drdolu a zafixujte sponkami.
 • Uvolněte natáčky a vlnité přední pramínky nechte volně splývat kolem obličeje.

Tip na jednoduchý účes z mikáda: Natočte jen horní polovinu vlasů a vzniklé vlny zafixujte tužidlem. Rozverný účes působí nápaditě a dodá vlasům nečekaný objem.

Co si počít s hustými a těžkými vlasy

Možná tomu nebudete věřit, ale ani opačný extrém není žádná výhra. Jak pečovat o vlasy, když jsou příliš husté a nepoddajné? Prospěje jim prostříhání, bude jim slušet patka nebo ofina (ano, ofiny jsou opět v módě) a snadno je zkrotí falešný culík nebo francouzský cop. Při péči o vlasy husté bychom se měli vyhnout fénování, které by ještě více zvětšilo jejich objem.

Tip na bleskový účes:

 • Z postranních pramínků upleťte dva copy.
 • Ostatní vlasy sepněte do nízkého culíku a srolujte směrem k temeni hlavy, abyste vytvořila široký drdol.
 • Copy veďte vodorovně středem drdolu a zafixujte perkami.

Péče o vlasy kudrnaté

Pokud se vám vlasy od přírody vlní, mnoho žen vám to jistě závidí. Aby však kudrlinky vypadaly nadýchaně a zdravě, je třeba se o ně citlivě starat. Z přehršle rad, jak pečovat o vlasy vlnité, vybíráme ty nejdůležitější:

 • Kudrnaté vlasy mají tendenci se rychle vysušovat, neměly by se mýt každý den.
 • Vlasy sušte přirozeně na vzduchu, nepoužívejte zbytečně fén.
 • Jednou týdně dopřejte kudrlinkám výživnou hydratační masku.

Tip na večírek: Kudrnatým vlasům postačí výrazná ozdoba na straně hlavy. Zkuste zvolit květinu, která bude ladit k barvě vašich šatů.

Rychlý nápad pro krátké vlasy

Péče o vlasy sestřižené nakrátko bývá jednodušší, na druhé straně se s krátkým sestřihem nedá moc čarovat. Šmrnc mu dodáte natupírováním a pěnovým tužidlem. Zkuste přitom jednotlivé pramínky nasměrovat do různých stran - docílíte tak originálního vzhledu, který na společenské akci nikdo nepřehlédne.

 • Zdroj textu

  Komerční prezentace Makeup.cz

 • Zdroj fotografií

  Komerční prezentace Makeup.cz


Další články v sekci