Musíš být dobrý člověk, abys pochopil zlo

Její jméno vychází z islandského slova pro medvědici. Dalo by se říct, že při psaní thrillerů je Yrsa Sigurðardóttir stejně urputná. A možná i proto se řadí mezi celosvětově uznávané autory severské krimi. O to víc je literární veřejnosti sympatická její civilnost. 

11.04.2024Vedle povolání spisovatelky na plný úvazek si Yrsa Sigurðardóttir ponechala své původní zaměstnání stavební inženýrky, miluje extravagantní boty a směle prohlašuje, že tvůrci detektivek jsou v jádru úžasné milí lidé.

„Na dovolených přemýšlím hlavně o tom, kde by se mohla odehrát vražda a kam by se dala ukrýt mrtvola,“ přiznává. Dokládá tak skutečnost, že její práce na příběhu nikdy nekončí. Na pultech knihkupectví teď přistála její novinka Hrob z aktuální série Černý led. Královna temné a tíživé atmosféry v ní proměňuje výlet na ostrovy v jednu velkou děsivou hru…

Tajemství, které si nevzali do hrobu

Pět bývalých spolužáků přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby se naposledy rozloučili se zesnulou kamarádkou. Nečekají, že je zde dostihne jejich společná minulost... Na kamenité pláži u moře, nedaleko domku strážce majáku, je nalezeno hořící tělo a opodál další mrtvola. Idunn, Týr a Karó se ujímají vyšetřování, v němž zdánlivě nic nedává smysl.

Sérii Černý led uzavře třetí kniha. Z pláží se přesouvá na místo, kam by většina z nás nechtěla ani na exkurzi – do firmy na zpracování odpadu. Právě zde je totiž v její knize nalezen odpadkový pytel s bezhlavou kostrou. Sigurðardóttir s aktuální knižní řadou pokračuje tradičně pod hlavičkou nakladatelství Metafora z Nakladatelského domu GRADA. 

  • Zdroj textu

    Komerční prezentace GRADA

  • Zdroj fotografií

    Komerční prezentace GRADA


Další články v sekci