Večerní masky na rty: Jak fungují a kterou vybrat?

Při vší starostlivosti o krásnou a hebkou pleť často zapomínáme, že i rty vyžadují náležitou péči, aby působily měkkým, zdravým dojmem. Obyčejný balzám bohužel nestačí. Naštěstí jsou na našem trhu dostupné ty nejlepší masky na rty, které komplexní péči dokážou zajistit. 

09.03.2024 - Komerční prezentaceNějaký ten balzám na rty nosí v kabelce snad každá žena. Jeho význam určitě nemůžeme podcenit. Zatímco v zimě naše rty chrání před větrem a mrazem, v létě jim poskytuje ochranu před horkým slunečním zářením. Bylo by však naivní domnívat se, že balzám sám o sobě poskytne rtům dostatečnou péči. Nejlepší masky na rty bývají bohaté na hydratační složky, vitamíny a antioxidanty, které pronikají do hloubky pokožky rtů a dodávají jim potřebnou výživu. Pravidelná aplikace zlepšuje celkový stav rtů a zanechává je hebké a hydratované.

Jakou masku na rty zvolit

Aby nám maska na rty skutečně vyhovovala, je důležité zvážit několik faktorů. V první řadě přihlédneme ke stavu našich rtů. Jsou suché a popraskané? Potom budeme vybírat z masek hydratačních, které rtům dodají potřebnou vlhkost a vláčnost. Doporučujeme vám zabrousit na internetový obchod Makeup.cz, který těchto produktů nabízí celou řadu. Pomůžeme vám se v nich zorientovat.

Jak rozeznat nejlepší hydratační masky na rty

Nejlepší masky na rty s hydratačním účinkem poznáte nejlépe podle složení uvedeném na obalu. Optimální vlhkost tradičně zaručují tyto látky:

 • Glycerin - účinná hydratační složka se schopností zadržovat vodu efektivně bojuje proti popraskanosti rtů.
 • Hyaluronová kyselina - proniká do hlubších vrstev pokožky rtů a zajišťuje jim dlouhotrvající hydrataci, přičemž zlepšuje i jejich strukturu.
 • Přírodní oleje - jsou bohaté na živiny a mastné kyseliny, které zabraňují vysychání rtů a zmírňují podráždění; nejlepší hydratační masky na rty často využívají olej kokosový, mandlový nebo jojobový.

Nejlepší masky na rty proti stárnutí

Suché a popraskané rty dokážou potrápit ženy všech věkových kategorií, nicméně s přibývajícími léty se k tomuto problému přidává také ztráta elasticity a objemu. Zralé ženy by proto měly věnovat pozornost především výrobkům obsahujícím tyto složky:

 • Vitamín E - tento silný antioxidant chrání pokožku rtů před škodlivými účinky volných radikálů, které mohou způsobovat předčasné stárnutí a poškození pleti. Přispívá k udržení zdravého vzhledu rtů a podporuje regeneraci pokožky.
 • Kolagen - pomáhá udržovat pružnost a pevnost pokožky rtů. Nejlepší masky na rty proti stárnutí ho využívají k vyhlazení jemných vrásek, zvýšení elasticity rtů a k celkovému zlepšení vzhledu ústního okolí.

Výše uvedený výčet aktivních složek ovšem není úplný. Naším horkým tipem je například Avokádová maska na rty od britského výrobce The Body Shop. Spolehlivé bývají rovněž výrobky na bázi bambuckého másla nebo ovesného mléka.

Krém, nebo náplast?

Masky na rty se vyrábějí v různých formách a je třeba se rozhodnout, jaká bude vyhovovat právě vám. Obecně platí, že nejlepší hydratační masky na rty se prodávají v podobě krému nebo gelových polštářků, zatímco gelové a netkané náplasti mají za úkol posílit rty bohatým koktejlem vitamínů a minerálních látek. Díky tomu, že náplasti vyčnívají přes kontury rtů, pomáhají rovněž likvidovat drobné vrásky na okolní pokožce.

Na závěr je jen třeba upozornit, že pokožka rtů je mimořádně citlivá a ani ty nejlepší masky na rty jí neprospějí, pokud se objeví alergická reakce. Pamatujte, že maska na rty by při nanesení neměla svědit ani štípat. V případě nepříjemných pocitů ji ihned odstraňte, rty opláchněte vlažnou vodou a ošetřete osvědčeným balzámem.

 • Zdroj textu

  Komerční prezentace Makeup.cz

 • Zdroj fotografií

  Komerční prezentace Makeup.cz


Další články v sekci