Jak jednoduše a rychle zakoupit e-vinětu pro Slovinsko a Rakousko: Průvodce pro pohodlnou jízdu

Cestování po evropských dálnicích je skvělý způsob, jak objevovat krásy našeho kontinentu. Pokud se chystáte prozkoumat Slovinsko nebo Rakousko, jednou z nezbytností je elektronická dálniční známka. Tento průvodce vám ukáže, jak můžete získat tyto známky snadno a rychle, abyste mohli plně vychutnat svou cestu bez zbytečných starostí.

18.05.2024 - Komerční prezentaceNákup slovinské e-viněty

Pokud máte v úmyslu prozkoumat slovinské dálnice během svých cest, je nezbytné se vybavit oficiální dálniční známkou. Tato známka, kterou potřebujete pro cestování po dálnicích této malebné země, se nyní nabízí pouze v digitální formě. To znamená, že už nemusíte strávit hodiny bojováním s nalepováním papírového štítku na čelní sklo svého automobilu. Celý proces objednávání se stal mnohem jednodušším a lze ho snadno provést online, což je velké plus pro cestovatele.

Postup při objednávání slovinské e-viněty

Při nákupu budete požádáni o zadání registrační značky (SPZ) vašeho vozidla. Toto je klíčový údaj, který potřebujete k nákupu známky. Po dokončení nákupu vám bude známka doručena e-mailem během jedné hodiny od Dars - oficiálního správce slovinských dálnic. Vaše SPZ bude také zaregistrována v centrální databázi, což vám umožní okamžitě využívat všechny zpoplatněné komunikace v zemi, což je velmi pohodlné.

Typy slovinských e-vinět

Máte k dispozici několik možností slovinské e-viněty, které můžete vybírat podle doby, po kterou plánujete známku využívat:

  • Týdenní známka (kolem 1000 Kč)
  • Měsíční známka (kolem 1500 Kč)  
  • Roční známka (kolem 4500 Kč)

Celý nákup dálniční známky může proběhnout rychle a bezpečně online přímo od provozovatele dálnic.

Nákup rakouské e-viněty

Pokud máte v plánu cestovat také po rakouských dálnicích, měli byste vědět, že i zde existují digitální dálniční známky, které celý proces velmi zjednodušují. Známku můžete snadno objednat online přes oficiální stránky ASFINAG - provozovatele rakouských dálnic.

Stejně jako v případě Slovinska, budete muset zadat registrační značku (SPZ) vašeho vozidla a známku obdržíte e-mailem. Díky tomu se vám odpustí starosti s lepením jakýchkoliv nálepek na sklo.

Typy rakouských e-vinět

Rakouská e-viněta je k dispozici v následujících variantách:

  • Týdenní známka (kolem 6000 Kč)
  • Měsíční známka (kolem 6500 Kč)
  • Roční známka (kolem 10000 Kč)

Je třeba poznamenat, že na některých úsecích rakouských dálnic je nutné zaplatit další úsekové mýtné. To platí například na dálnici A9 Pyhrn, A10 Tauern nebo A13 Brennerské dálnici. Pro tyto úseky lze objednat předem jednorázové nebo zpáteční jízdenky.

Snadné objednání obou vinět

Pokud hledáte způsob, jak usnadnit nákup obou těchto známek, můžete využít služby na webu i-vignette.com. Objednávání dálničních známek přímo od provozovatelů může být někdy složité a neintuitivní. Na i-vignette.com, je celý proces jednoduchý a rychlý.

Jejich kalkulačka vám na základě zadaného data příjezdu, odjezdu a typu vozidla automaticky doporučí nejvýhodnější variantu dálniční známky. Následně jen zadáte svůj e-mail, SPZ a provedete platbu. Známku vám doručí e-mailem obvykle do jedné hodiny.

Díky přehlednému a efektivnímu objednávkovému systému na i-vignette.com ušetříte spoustu času a můžete vyřídit vše potřebné během několika minut. Tato webová stránka je vynikajícím řešením pro ty, kteří chtějí vše vyřídit rychle a bez jakýchkoliv komplikací.

Závěr

Ať už cestujete do Slovinska nebo Rakouska, nezapomeňte si pořídit dálniční známku včas. Tím se vyhnete nepříjemnostem při kontrole na dálnici a můžete se plně soustředit na užívání si cesty a krás obou těchto úžasných zemí. Pamatujte, že správná příprava je klíčem k bezproblémové jízdě.


Další články v sekci