Jak vybrat ideální bazén na zahradu?

28.02.2022 - Komerční prezentace

Plánujete si na letošní léto pořídit si bazén na vaši zahradu? Chcete efektivní a rychlé řešení, které nebude stát ranec? Pak pro vás máme tip. Pořiďte si nadzemní bazén.


Reklama

Existuje široká nabídka bazénů nejrůznějších průměrů, a různých typů filtrací. Uvědomujeme si, že při výběru zahradního bazénu může vznikat mnoho otázek, proto jsme se rozhodli, na ty zásadní odpovědět.  

Jaká značka nadzemních bazénů je nejlepší? 

Mezi nejznámější a nejprodávanější značky bazénů patří značky Bestway a Intex. Pokud si lámete hlavu nad tím, pro kterou značku se rozhodnout, odpověď je jednoduchá. Obě značky jsou naprosto rovnocenné a na trhu roky prověřené. Obě značky kladou nejvyšší důraz na kvalitu a maximální spokojenost zákazníka. 

Jaký typ nadzemního bazénu je pro vás ideální? 

Široký výběr nadzemních bazénů najdete např. na Hawaj.cz. Zde najdete jak bazény s konstrukcí, s nafukovacím lemem, tak bazény s filtrací i bez filtrace. Obrovskou výhodou bazénů s nafukovacím lemem je velmi jednoduchá stavba, minimální údržba a příznivá cena. Co se týče bazénů s konstrukcí, můžete vybírat z několika velikostí a typů. Rozdíl hledejte především v tloušťce bazénové fólie, v materiálu, který se používá na bazénovou konstrukci, a v příslušenství k bazénu nebo druhu filtrace, která je součástí bazénového setu.

Jak vybrat správnou velikost nadzemního bazénu? 

Výběr velikosti bazénu je tou nesložitější otázkou. Bazény mají totiž různé rozměry i tvary. Jsou kulaté, oválné, nebo obdélníkové. Při výběru rozměru ovšem vždy pamatujte na objem vody, kterou musíte do bazénu napustit. 

Jakou filtraci k bazénu zvolit? 

Bazénové filtrace lze vlastně jednoduše rozdělit na pískové a kartušové filtrace. Liší se v jejich výkonu, což znamená v množství vody, kterou dokážou přefiltrovat za hodinu, a také v účinnosti, jakou dokáží zachytit nečistoty a bakterie v bazénu. Princip obou filtrací je ale jednoduchý. Voda protéká přes filtr, kde se zároveň čistí a vrací se zpět. Filtraci doporučujeme používat každý den a přefiltrovat tak celý obsah vody. Doporučujeme tedy vybírat filtraci s dostatečným výkonem v závislosti na objemu vody vašeho bazénu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    komerční prezentace

  • Zdroj fotografií:

    komerční prezentace

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907