Reklama


Kanadský pár žije čtvrtstoletí na vlastnoručně vybudovaném ostrově

25.08.2016 - Martin Reichman

Kanadský pár žije již čtvrtstoletí zcela „mimo systém“. V srdci kanadské divočiny si Wayne Adams a Catherine Kingová vlastnoručně vybudovali plovoucí ostrov


Reklama

Téměř každého to občas napadne – sebrat se a odstěhovat se pryč, někam daleko od civilizace. Jen málokdo má ale tolik odvahy, aby svůj odchod „mimo systém“ opravdu uskutečnil. Ne tak kanadský pár Wayne Adams a Catherine Kingová. Oba již čtvrtstoletí žijí na vlastnoručně zbudovaném plovoucím ostrově v srdci kanadské divočiny.

Život v Zátoce svobody

Pro Wayna vše začalo, když mu bylo sedm let. Tehdy si zbudoval dřevěnou skrýš v koruně stromu. Dřevo a práce s ním se stali celoživotní Waynovou náplní – živil se jako správce parku i jako umělecký řezbář. O mnoho let později se rozhodl, že současný svět vlastně nepotřebuje – se svou partnerkou, také umělkyní, se odstěhovali z města, aby začali nový život na hladině zátoky Clayoquot Sound.

Svérázný pár od té doby již čtvrtstoletí pilně buduje a rozšiřuje svůj plovoucí domov, kterému přezdívají Freedom Cove (Zátoka svobody). Na svém ostrově mají vlastní zahrádku, několik skleníků, malý maják, dílnu a dokonce i taneční parket. Celý pětisettunový komplex vystavěli bez elektrického nářadí, pěkně po staru – pilou, sekerou a kladivem.

Zátoka jim poskytuje nejen útočiště, ale je jim i zdrojem obživy. Když mají Wayne a Catherine hlad, skočí prostě do kánoe a vyrazí si ulovit rybu. O hladu nejsou ani v případě špatného počasí – plovoucí domov jim totiž dovoluje rybařit i přímo z pohodlí gauče.

  • Zdroj textu:

    huffingtonpost.com

  • Zdroj fotografií: YouTube

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Airlander 10 si získal pozornost celého světa svými úspěchy i nehodami.

Věda

Gruzínští vinaři se chystají vytipovat vhodné odrůdy vína, které se nejlépe vypořádají s drsnými podmínkami na povrchu Marsu.

Vesmír
Historie

Španělský důchodce si na své zahradě postavil UFO v přepočtu za 2,6 milionu korun – letět by mělo na fiktivní planetu.

Revue

Nahoře tkáň nádoru před léčbou, dole po léčbě. Nádorové buňky zeleně, tukové buňky červeně a nádorové buňky proměněné na tuk tmavě žluté.

Věda

Podobné útoky kavalerie na západní frontě se odehrávaly pouze v prvních týdnech války

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907