Narodil se Antonio Gaudí, mistr španělské architektury

- redakce 100+1

<p>Chrám <strong>Sagrada Família</strong> je nejvýznamnější stavbou slavného katalánského architekta <strong>Antonia Gaudího </strong>(1852-1926).</p>

Chrám Sagrada Família je nejvýznamnější stavbou slavného katalánského architekta Antonia Gaudího (1852-1926).

25 . 6 . 1852

Reklama

Sagrada Familia, Casa Mila nebo Casa Vicens. Všechny tyhle fenomenální stavby spojuje nejen město Barcelona, ale především jméno Antonia Gaudího, který se narodil 25. června 1852.

TIP: Katedrála Sagrada Família: Legendární barcelonské staveniště míří do finále

Zatímco v dospělosti ho provázela zářivá kariéra, v dětství se musel potýkat s řadou obtíží. Plicní infekce, která se rozvinula v revmatickou artritidu, chlapci značně ztěžovala život. V jejím důsledku se stal dokonce vegetariánem. Ve škole vynikal především v geometrii, která se měla stát hlavním pilířem jeho pozdější dráhy slavného architekta. Ač vedl poměrně asketický život, jeho stavby se vyznačovaly neotřelostí a působily fenomenálním dojmem už v době svého vzniku. A nutno říct, že veřejnost fascinují dodnes.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907