Nová adaptace filmu Válka světů v premiéře na Epic Drama

20.12.2019 - Komerční prezentace

Epic Drama uvádí dvojdílnou minisérii podle nejslavnějšího sci-fi románu H.G.Wellse


Reklama

Pamatujete si na legendární film Válka světů v typicky americkém podání s Tomem Cruisem v hlavní roli? Na Invazi mimozemšťanů, kteří obsadili naší planetu, pustošili zem a zabíjeli lidi? V předvánočním období nám televizní stanice Epic Drama přinese na obrazovky nové zpracování tohoto románu a to ve verzi, kdy se režisér poprvé věrně drží knižní předlohy.

Minisérie Válka světů vznikla podle legendárního bestselleru Herberta Georga Wellse, který byl publikovaný už v roce 1898 a sloužil jako předloha mnohým pozdějším sci-fi románům. Do širšího povědomí se však dostal zejména po roce 1938, kdy bylo během halloweenu odvysílané rozhlasové zpracování tohoto díla.

Mladý herec a režisér Orson Welles dokázal spolu s dalšími herci a orchestrem vytvořit rozhlasovou show, které uvěřilo téměř 1,7 miliónu posluchačů, a způsobili neuvěřitelnou paniku v USA. Lidé v domnění, že naše planeta byla opravdu obsazená Marťany, utíkali z domovů, opouštěli města a snažili se ukrýt. A to i přesto, že moderátor v rozhlase několikrát upozornil posluchače, že poslouchají dramatizaci románu Válka světů. I tak mnozí uvěřili, že jde o skutečné události. V tomto případě se dokonale potvrdila sila médií a skutečnost, jak lehce se dají lidé ovlivnit a zmanipulovat díky informacím šířeným skrze uznávané mediální kanály. 

Dvojdílná minisérie Válka světů, která bude odvysílaná 20. a 21. prosince ve  21:00 hod. na televizní stanici Epic Drama zachovává časové období a rovněž prostředí knižní předlohy. Přenese nás do Londýna 19. století a celý příběh invaze nám převypráví skrze hlavní postavy George (Rafe Spall) a jeho partnerky Amy (Eleanor Tomlinson, u nás známu ze seriálu Poldark). Ti se snaží uniknout a skrýt před útoky Marťanů, kteří ničí vše živé co jim přijde do cesty. Zda se jim podaří přežít a jak dopadne naše lidstvo, uvidíme už tento pátek a sobotu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Epic Drama

  • Zdroj fotografií: Epic DramaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907