Nová adaptace filmu Válka světů v premiéře na Epic Drama

20.12.2019 - Komerční prezentace

Epic Drama uvádí dvojdílnou minisérii podle nejslavnějšího sci-fi románu H.G.Wellse


Reklama

Pamatujete si na legendární film Válka světů v typicky americkém podání s Tomem Cruisem v hlavní roli? Na Invazi mimozemšťanů, kteří obsadili naší planetu, pustošili zem a zabíjeli lidi? V předvánočním období nám televizní stanice Epic Drama přinese na obrazovky nové zpracování tohoto románu a to ve verzi, kdy se režisér poprvé věrně drží knižní předlohy.

Minisérie Válka světů vznikla podle legendárního bestselleru Herberta Georga Wellse, který byl publikovaný už v roce 1898 a sloužil jako předloha mnohým pozdějším sci-fi románům. Do širšího povědomí se však dostal zejména po roce 1938, kdy bylo během halloweenu odvysílané rozhlasové zpracování tohoto díla.

Mladý herec a režisér Orson Welles dokázal spolu s dalšími herci a orchestrem vytvořit rozhlasovou show, které uvěřilo téměř 1,7 miliónu posluchačů, a způsobili neuvěřitelnou paniku v USA. Lidé v domnění, že naše planeta byla opravdu obsazená Marťany, utíkali z domovů, opouštěli města a snažili se ukrýt. A to i přesto, že moderátor v rozhlase několikrát upozornil posluchače, že poslouchají dramatizaci románu Válka světů. I tak mnozí uvěřili, že jde o skutečné události. V tomto případě se dokonale potvrdila sila médií a skutečnost, jak lehce se dají lidé ovlivnit a zmanipulovat díky informacím šířeným skrze uznávané mediální kanály. 

Dvojdílná minisérie Válka světů, která bude odvysílaná 20. a 21. prosince ve  21:00 hod. na televizní stanici Epic Drama zachovává časové období a rovněž prostředí knižní předlohy. Přenese nás do Londýna 19. století a celý příběh invaze nám převypráví skrze hlavní postavy George (Rafe Spall) a jeho partnerky Amy (Eleanor Tomlinson, u nás známu ze seriálu Poldark). Ti se snaží uniknout a skrýt před útoky Marťanů, kteří ničí vše živé co jim přijde do cesty. Zda se jim podaří přežít a jak dopadne naše lidstvo, uvidíme už tento pátek a sobotu.

  • Zdroj textu:

    Epic Drama

  • Zdroj fotografií: Epic Drama

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Rouška či respirátor zůstává jednou z mála zbraní proti koronaviru

Věda
Historie
Vesmír

Rýže představuje hlavní položku na balijském jídelníčku a nevyhnete se jí téměř v žádném pokrmu.

Cestování
Zajímavosti

Britská 25liberní děla patřila ve druhé světové válce i dlouho po ní k nejlepším zbraním svého druhu.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907