Rascal Bikes: Česká lehká dětská kola

28.06.2019 - Komerční prezentace


Reklama

Je až zarážející, že Češi jsou schopni za kvalitní horské kolo utratit desetitisíce korun, ale pro své děti mnohdy kupují laciná, a hlavně těžká dětská kola. Logika je jednoduchá: kolo je přece jen na chvíli! Taková úvaha ovšem může ovlivnit vztah dítěte k cyklistice na celý život. Nekvalitní dětská kola často váží více než polovinu váhy dítěte, jak by se vám jezdilo na kole vážícím polovinu vaší hmotnosti?

Opačná úvaha, tedy že na prvním dětském kole hodně záleží – zejména na jeho váze, vedla ke vzniku české značky prémiových dětských kol Rascal. Značka se zrodila po desetileté zkušenosti s prodejem kvalitních kol tisícům dětí v síti prodejen CYKLOSPECIALITY.CZ ve spolupráci s předním designérem Jaroslavem Juřicou. Výsledkem jsou unikátní, pro děti optimalizovaná dětská kola s řadou nadstandardních prvků. Nejvýraznějším technickým detailem je použití klínového řemene namísto řetězu. Toto řešení je velmi lehké, elegantní, bezúdržbové a navíc bezpečné. Větší modely využívají řemene v kombinaci s planetovými převodovkami v zadním náboji, což je opět prakticky nezničitelné a hlavně pro dítě jednoduché a snadno pochopitelné řazení převodu.

Charakteristická je konstrukce rámu kol Rascal. Svým snížením středu dodává pocitu bezpečnosti začínajícím cyklistům, ale současně zachovává sportovnější geometrii rámu pro aktivní děti. Pro rám je použita vysokopevnostní lehká hliníková slitina 6061, která „uveze“ i dospělého.

Dalším originálním řešením je povrchová úprava tvořená transparentním tónovacím lakem, která dává vyniknout všem konstrukčním detailům a broušenému hliníku. Přiznání materiálů ve své čistotě a přirozené formě je charakteristickým znakem celé modelové řady kol Rascal. 

Kolekce kol Rascal zahrnuje modely pro všechny věkové kategorie, od nejmenšího odrážedla „PUNK“  po kola velikosti 14, 16, 20, 24 nebo 26 palců. Ze základní barevné škály si určitě vyberete, konkrétně se jedná o modrou „Aquamarin“, oranžovou „Flame“, růžovou „Raspberry“ nebo šedou „Titanium“. Zajímavá je i limitovaná edice „GOLD“, která bude k dispozici na Vánoce 2019.

Více informací najdete na WWW.RASCAL-BIKES.COM

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Tolkienovi vydělaly jeho knihy tolik peněz, že litoval, že neodešel do důchodu dříve. Kvůli své slávě se navíc musel nechat vyškrtnout z telefonního seznamu.

Zajímavosti

Mozkové čipy přeloží mozkové vlny do srozumitelného textu

Věda

Do řeky, která v belgické zoo protéká výběhem rodinky orangutanů, umožnili přístup vydrám.

Revue

Současná astronomie nahlíží na Plejády jako na otevřenou hvězdokupu vzdálenou zhruba 445 světelných let, jejíž členky vznikly z jednoho prachoplynného mezihvězdného mračna asi před 110 miliony roky. 

Vesmír

Svatý Jiří byl podle křesťanské hagiografie římský voják pocházející z Anatolie, dnešního Turecka. Jeho nejslavnější zápas s drakem se měl odehrát u města Kyrény v Libyi.

Historie

Britské motorové čluny na hlídce v roce 1940.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907