Rekordní aukce: Cena závodní holubice se vyšplhala na 44 milionů korun

23.01.2021 - Vilém Koubek

Belgickou závodní holubici New Kim prodali v aukci za rekordní přepočtenou sumu 43,9 milionu korun


Reklama

Při závodech holubů se opeřenci vypustí v přesně určené vzdálenosti od domova a měří se, jak rychle se dokážou vrátit na „rodné bydlo“. Rekordmanka New Kim se klání zúčastnila pouze jednou, v roce 2018, a odnesla si titul „nejlepší mladý holub Belgie“. Úspěch oslavila odchodem do důchodu a zbytek života stráví plozením nadějného potomstva.

TIP: Poštovní holubi sloužili Caesarovi i Napoleonovi. Proč o jejich znovunasazení uvažuje americká armáda?

Z hlediska rozmnožování sice není tak lukrativní jako samečci, přesto se její cena v aukci vyšplhala na neuvěřitelných 43,9 milionu korun. Překonala tím holuba Armanda, jenž se v roce 2019 prodal za 27,7 milionu. Její vyvolávací cena přitom činila „pouhých“ 5 200 korun. Kupcem a novým majitelem holubí rekordmanky se stal blíže neupřesněný muž z Číny. V Číně jsou v poslední době závody poštovních holubů velice populární a točí se v nich velké peníze. Ceny pro vítěze ptačích klání šplhají až k sedmimístným částkám.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Ted Sams získal po 60 letech svůj maturitní diplom. (foto: Profimedia, David Orr ©)

Revue

DART míří na sebevražednou misi ve jménu planetární obrany. (ilustrace: NASA/Johns Hopkins APL, Steve GribbenCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Banánovník nakažený fusariovým vadnutím (TR1). (foto: Flickr, Scot NelsonCC0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907