Rekordní aukce: Cena závodní holubice se vyšplhala na 44 milionů korun

23.01.2021 - Vilém Koubek

Belgickou závodní holubici New Kim prodali v aukci za rekordní přepočtenou sumu 43,9 milionu korun


Reklama

Při závodech holubů se opeřenci vypustí v přesně určené vzdálenosti od domova a měří se, jak rychle se dokážou vrátit na „rodné bydlo“. Rekordmanka New Kim se klání zúčastnila pouze jednou, v roce 2018, a odnesla si titul „nejlepší mladý holub Belgie“. Úspěch oslavila odchodem do důchodu a zbytek života stráví plozením nadějného potomstva.

TIP: Poštovní holubi sloužili Caesarovi i Napoleonovi. Proč o jejich znovunasazení uvažuje americká armáda?

Z hlediska rozmnožování sice není tak lukrativní jako samečci, přesto se její cena v aukci vyšplhala na neuvěřitelných 43,9 milionu korun. Překonala tím holuba Armanda, jenž se v roce 2019 prodal za 27,7 milionu. Její vyvolávací cena přitom činila „pouhých“ 5 200 korun. Kupcem a novým majitelem holubí rekordmanky se stal blíže neupřesněný muž z Číny. V Číně jsou v poslední době závody poštovních holubů velice populární a točí se v nich velké peníze. Ceny pro vítěze ptačích klání šplhají až k sedmimístným částkám.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kočky hlazení nevyžadují, ale tolerují ho výměnou za krmení. Ukázalo se, že klíčem je respektovat požadavky malých šelem a nevnucovat se.

Zajímavosti

Ekonomické ztráty kvůli suchu činí na Jihozápadě za rok 2020 11,4 až 23 miliard dolarů (asi 247 až téměř 500 miliard Kč).

Věda
Reklama

Finští vojáci očekávají sovětský útok v krytu na linii VT, červen 1944.

Válka
Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907