Sbohem krysí závode: Manželé prodali dům a přestěhovali se do autobusu

15.12.2019 - Zuzana Rychlá

Mladý americký pár se rozhodl změnit svůj život – namísto nekonečné snahy zaplatit náklady za dům se přestěhovali do vyřazeného školního autobusu


Reklama

Pětadvacetiletá Hannah Hernandezová pracovala jako švadlena, její o dva roky starší manžel Ian jako technik ve firmě zabývající se instalací solárních panelů. Ve volných chvílích si navíc přivydělával jako osobní fitness trenér. Ani to ale nestačilo, aby pár dokázal pokrýt náklady na pronajatý dům. Oba znali jen práci, navzájem se téměř neviděli a rodinný život stranou. Před třemi lety se proto rozhodli pro radikální změnu.

Veškeré své úspory – dva tisíce dolarů, investovali do vyřazeného školního autobusu Bluebird z roku 1991 a pustili se do jeho přestavby. Přestavba autobusu v nový domov probíhala jen velmi zvolna. Oba manželé do ní mohli investovat jen málo finančních prostředků a většinu prací museli zvládnout svépomocí. V lednu 2018 navíc Hannah otěhotněla a bylo tak třeba spěchat – jejich očekávané dítě se mělo narodit již do nového.

TIP: Američan strávil šest let stavbou hobití nory: Výsledek rozhodně stojí za to!

Postupně se zbavovali nepotřebných věcí ze starého domu – co šlo prodat, prodali, ostatní vybavení darovali. V září se konečně dočkali a přestěhovali se do svého nového pojízdného domova, i se svou dcerou Norou.

Za rok oba manželé se svým domem na kolečkách urazili bezmála 9 tisíc kilometrů a navštívili 14 amerických států. „Dá se říct, že naší největší starostí je, že nám Nora občas vytahá věci ze skříní. Tohle a hledání vhodného a bezpečného místa, kam můžeme náš dům zaparkovat,“ říká o životní změně Hannah.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když si někdo kýchne na Mount Everestu, jeho patogeny mohou na místě vydržet i staletí. (foto: Wikimedia Commons, TirthakanjiCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už šestý rok v řadě stalo Finsko, Česko skončilo stejně jako loni osmnácté. (foto: Shutterstock)

Revue

Libušín a Maměnka v současné podobě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Pozemský Měsíc není ve srovnání s ostatními souputníky žádným trpaslíkem. (foto: Unsplash, Drew TilkCC0)

Vesmír

Albrecht Dürer na terase svého domu, obraz od Williama Bella Scotta. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Italský voják vyzbrojený kulometem Breda, Jugoslávie 1941. (foto: Wikimedia Commons, Regio EsercitoCC BY-SA 4.0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907