Síla skrytá v cestování: Vrátili jste se někdy ze zahraniční cesty a cítili jste se... jinak?

Může za tím být nějaká maličkost. Třeba jste zjistili, že jste vlastně dobří v orientaci na nových místech nebo že jste odvážnější v ochutnávání zvláštních jídel. Nebo to může být něco zásadního – objevili jste v sobě novou dovednost, o které jste dosud netušili, nebo jste našli odvahu ukončit bezvýchodný vztah či změnit práci. Poznáváte se?

16.03.2023 - Komerční prezentaceAť už je ten rozdíl jakýkoli, faktem zůstává, že už nejste stejný člověk jako dřív. A za to může cestování! Mění totiž náš přístup ke světu, a díky tomu je naše mysl otevřenější a flexibilnější. „Informace přijímáme a vstřebáváme, aniž bychom je odmítali nebo se jim bránili, a flexibilita nám umožňuje vymanit se ze zakořeněných návyků v našem myšlení,“ vysvětluje cestovatel a majitel cestovní kanceláře Radynacestu.cz Martin Šimek.

Konečným důsledkem větší otevřenosti a flexibility je, že se lidé stávají kreativnějšími, protože jsou schopni přemýšlet hlouběji a komplexněji. Znalost dalších kultur a nabrané zkušenosti jsou navíc bonusem i ve vašem pracovním životě.

Díky cestování jsme tvořivější, umíme lépe řešit neobvyklé situace. V tomhle všem nás totiž cestování proškolí. Navíc jsme díky němu o poznání zdatnější v navazování nových kontaktů.

Samozřejmě platí, že čím častěji a na delší dobu cestujete, tím lépe, ale to si každý z nás dovolit nemůže. Mnohem důležitější je proto snažit se navštívená místa pochopit.

Zapojte se v zahraničí do místních zvyků a snažte se porozumět tomu, proč tyto zvyky existují. Vyzkoušejte věci, které byste jinak neměli šanci vyzkoušet. „Cestování a výlety jsou příležitosti k tomu, abyste žili mimo svou komfortní zónu a lépe poznali sami sebe,“ dodává Šimek na závěr.

Jaro symbolizuje nové začátky, nový život, znovuzrození. Je tedy ideálním časem pro detox. Zkuste na něj jít tentokrát jinak. Po cestovatelsku! Otázka očisty mysli, těla i duše totiž nezní jak, ale kde. A s tím vám rádi pomohou v CK Radynacestu.cz, cestovce pro skutečné cestovatele, kde máte na výběr z téměř 80 zemí. Poznávejte svět, poznávejte sebe!


Další články v sekci