Spojené arabské emiráty: Maximální dávka luxusu

07.02.2017 - Komerční prezentace

Průzračné moře, pláže pokryté jemným, bílým pískem a perfektní služby luxusních hotelů z nabídky CK Blue Style, vám zaručeně zajistí pohádkovou dovolenou. Emiráty však nabízejí mnohem více. A to pro dobrodružné povahy, sportovní a adrenalinové nadšence i pro rodiny s dětmi. Pokud odcestujete do SAE, máme pro vás několik možností, které rozhodně stojí za to využít

<p>Dubaj - moderní metropole celosvětového významu</p>

Dubaj - moderní metropole celosvětového významu


Reklama

Lyžování uprostřed rozpálené pouště

Venkovní teplota okolo 40 °C a vy se proháníte na zasněžené sjezdovce. Ano, ve Spojených arabských emirátech, konkrétně v Dubaji, je to opravdu možné. Uvnitř obchodního centra Mall of the Emirates se nachází 400 metrů dlouhá sjezdovka s pěti svahy s různými strmostmi, obtížnostmi a převýšením 60 metrů. Sjezdovku můžete zdolat na lyžích i na snowboardu a pro ty nejmenší je zde k dispozici skluzavka či bobová dráha. Zapůjčení kompletního vybavení je samozřejmostí. V polovině lanovky stojí restaurace, ze které se můžete kochat výhledem na celý areál.

Přetížení jako ve Formuli 1

Horská dráha, dosahují rychlosti až 240 km/h a to za neuvěřitelných 5 vteřin. Atrakce, která vás vystřelí do výšky 62 metrů, kdy na tělo působí přetížení 4G nebo realistický simulátor Formule 1. To vše a ještě mnohem více zažijete v megalomanském zábavním parku Ferrari World v Abu Dhabi. Ferrari World je největší krytý zábavní park na světě s více než dvaceti hlavními atrakcemi pro děti i dospělé. Obdivovat zde můžete, mimo jiné, úchvatnou sbírku nejluxusnějších vozů této italské značky.

Plavání mezi delfíny

„Pokud chcete prožít nezapomenutelný den, zažít mnoho zábavy na adrenalinových toboganech, zaplavat si s delfíny nebo si prohlédnout obrovské akvárium, kde lze spatřit více než 65 000 mořských živočichů, pak se rozhodně vypravte do aquaparku Atlantis,“ doporučuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. Parkem protéká více jak dva kilometry dlouhá, uměle vytvořená řeka s divokými peřejemi, lámavými vlnami a vodopády.

Nezapomenutelný výhled

Burj Khalifa, nejvyšší budova světa s nejrychlejším výtahem a nejvýše položenou restaurací. Světových „Nej“ nese tento architektonický skvost opravdu hodně. Lákadlem pro návštěvníky Burj Khalify je venkovní vyhlídková plošina, která se nachází ve 124. patře, ve výšce 452 metrů nad zemí. Ideální je naplánovat si návštěvu této plošiny těsně před setměním. Budete tak mít možnost vidět krásy města nejen za denního světla, ale i pod umělým osvětlením.

Ráj na greenu

První golfové hřiště vzniklo v Dubaji v roce 1971. V současnosti se zde nachází nespočet travnatých ploch, určených k tomuto nádhernému sportu. Dokonale upravené fairwaye a ještě dokonalejší greeny jsou novodobými oázami uprostřed Arabské pouště. Kvůli klimatickým podmínkám se golf v Dubaji často hraje v noci pod umělým osvětlením, což ještě více přidává golfovým hřištím na jejich atraktivitě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    CK Blue Style

  • Zdroj fotografií: CK Blue Style

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907