Strašidelný název, ale kouzelný pomocník. To je kyselina na pleť

08.10.2021 - Komerční prezentace

Když uslyšíte slovo „kyselina“, obvykle vás nenapadne, že by mohla sloužit i k něčemu dobrému. Jenomže u té na pleť to právě tak je! Víte, jaké druhy kyseliny na pleť existují a k čemu vlastně slouží?


Reklama

Co jsou kyseliny?

Slovo „kyselina“ dobře známe ještě z hodin chemie. V kosmetologii se široce používají AHA (rozpustné ve vodě) a BHA (rozpustné v tucích) kyseliny, které vykonávají funkce tzv. exfoliantů: nejprve rozpouští odumřelé buňky kůže, poté podporují její obnovu. Po odstranění odumřelých kožních buněk se do pleti lépe vstřebávají užitečné látky z krému, toneru nebo séra. Kromě toho jsou kyseliny zodpovědné za obnovu pokožky nebo její hloubkové čištění.

Jak kyseliny fungují?

Hlavním úkolem kyselin je odstranění odumřelých kožních buněk a obnova kůže. Ve věku 20 až 30 let trvá proces plné obnovy buněk přibližně 28 dní. Ke čtyřicítce se vše značně zpomaluje, což vede ke ztrátě barevného tónu, matnosti a nerovnosti pleti. Právě kyseliny pomáhají pokožce s krásným a zdravým vzhledem. To ale neznamená, že se kyseliny před třicítkou nesmí používat. Právě naopak, v mladším věku zase aktivně bojují proti akné, černým tečkám a viditelně zlepšují stav pleti.

AHA kyseliny

AHA kyseliny (nazývané také ovocné) se přirozeně vyskytují v ovoci a zelenině. K tomuto druhu kyselin patří kyselina glykolová extrahovaná z cukrové třtiny, kyselina mléčná, mandlová či vinná. Kromě exfoliačních vlastností mají AHA kyseliny zvlhčující, protizánětlivé, antioxidační a bělící účinky.

Tyto kyseliny nejsou schopny pronikat hluboko do pleti, ale perfektně fungují na jejím povrchu. Kosmetické přípravky s tímto druhem kyselin udržují hydrataci, proto se mohou používat i u suššího typu pleti. Dále zabraňují vzniku nežádoucích šupinek a velice dobře pomáhají předcházet akné, zesvětlují pigmentové skvrny, vyhlazují vrásky, čistí a zužují póry.

K nejpopulárnějším a nejúčinnějším kosmetickým přípravkům s AHA a BHA kyselinami patří The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution. Právě tahle kombinace kyselin velmi často poskytuje ten nejlepší výsledek: AHA kyseliny odstraní odumřelé kožní buňky, zatímco BHA pronikají hlouběji a důkladně čistí póry.

BHA kyseliny

Jedná se o kyselinu salycilovou. Díky svým schopnostem rozpouštět tuky jsou BHA kyseliny ideální na mastný typ pleti. Tento druh kyselin aktivně a do hloubky čistí póry od veškerých nečistot a zužuje je, reguluje funkce mazových žláz, má antibakteriální účinky, zrychluje proces regenerace kůže, zlepšuje elasticitu pleti, efektivně bojuje proti pigmentovým skvrnám a jizvám po akné, vyrovnává barevný tón a mikroreliéf pleti.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Komerční prezentace

  • Zdroj fotografií:

    Pexels

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907