Švýcarská víska zakázala focení: Je v ní prý příliš hezky

12.06.2017 - Zuzana Rychlá

Švýcarská víska Bravuogn vydala komické nařízení: Kdo bude přistižen při focení, zaplatí pokutu


Reklama

Pokud se chystáte na dovolenou do Švýcarska, foťák zaději nechejte doma. Platí to alespoň pro návštěvu malé horské vísky Bravuogn nedaleko Svatého Mořice. Zdejší radní nedávno přijali nařízení, které pořizování fotografií zapovídá pod hrozbou pokuty ve výši 5 euro.

Dovolená bez stresu

Nejde o zlovůli radních ani o svérázný výklad autorského práva, zdejší vládce vedly k přijetí nařízení ryze bohulibé úmysly. Podle studie, která proběhla ve Spojených státech, se téměř 50 % Američanů cítí být na své dovolené pod tlakem, pokud nestíhají zásobovat své účty na sociálních sítích dostatkem zajímavých fotografií.

Jiná studie zároveň poukázala, že snímky z dovolených mohou u některých lidí vyvolávat závist a nepříjemné stavy související s tím, že oni sami na podobném místě nejsou. Podle jednoho z radních Bravuognu není žádoucí vyvolávat v lidech nepříjemné pocity spojené s jejich překrásnou krajinou. „Své návštěvníky máme příliš rádi, než abychom je vystavovali nepříjemným pocitům,“ uvedl jeden ze zástupců radnice.

Mnohem pravděpodobněji jde ale o chytrou snahu o zviditelnění Bravuognu – zpráva o bizarním zákazu se totiž objevila v mnoha velkých zahraničních médiích a v mnoha příspěvcích na sociálních sítích.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle vědců bychom se při hledání mimozemského života měli zaměřit především na exoplanetyu oranžových trpaslíků.

Vesmír

V prvních letech vládnutí to rozhodně žádná selanka nebyla – roku 1853 se císaře neúspěšně pokusil zabít maďarský nacionalista.

Historie

Diego Velázquez: Vévoda Olivares na koni

Obraz Vévoda Olivares na koni (1634) od španělského malíře Diega Velázqueze upozorňuje na stoupající hladiny světových oceánů.

Revue

Jeffersonův dům vznikl jako plantážnické sídlo.

Zajímavosti

Málokdy se stává, aby člověk pod hladinou moře viděl tolik langust pohromadě. Tady jimi bylo okolí stoletého vraku doslova přecpáno

Příroda

Autonomní kabina projektu CAPRI.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907