Švýcarská víska zakázala focení: Je v ní prý příliš hezky

12.06.2017 - Zuzana Rychlá

Švýcarská víska Bravuogn vydala komické nařízení: Kdo bude přistižen při focení, zaplatí pokutu


Reklama

Pokud se chystáte na dovolenou do Švýcarska, foťák zaději nechejte doma. Platí to alespoň pro návštěvu malé horské vísky Bravuogn nedaleko Svatého Mořice. Zdejší radní nedávno přijali nařízení, které pořizování fotografií zapovídá pod hrozbou pokuty ve výši 5 euro.

Dovolená bez stresu

Nejde o zlovůli radních ani o svérázný výklad autorského práva, zdejší vládce vedly k přijetí nařízení ryze bohulibé úmysly. Podle studie, která proběhla ve Spojených státech, se téměř 50 % Američanů cítí být na své dovolené pod tlakem, pokud nestíhají zásobovat své účty na sociálních sítích dostatkem zajímavých fotografií.

Jiná studie zároveň poukázala, že snímky z dovolených mohou u některých lidí vyvolávat závist a nepříjemné stavy související s tím, že oni sami na podobném místě nejsou. Podle jednoho z radních Bravuognu není žádoucí vyvolávat v lidech nepříjemné pocity spojené s jejich překrásnou krajinou. „Své návštěvníky máme příliš rádi, než abychom je vystavovali nepříjemným pocitům,“ uvedl jeden ze zástupců radnice.

Mnohem pravděpodobněji jde ale o chytrou snahu o zviditelnění Bravuognu – zpráva o bizarním zákazu se totiž objevila v mnoha velkých zahraničních médiích a v mnoha příspěvcích na sociálních sítích.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Zajímavosti

Kynutý houskový knedlík, jedna z klasických českých příloh k masu a omáčkám.

Historie

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Sebevražda je 10. nejčastější příčinou úmrtí v USA. 

Věda

Pro vysoký vzrůst liliovníku a podzimní zbarvení listů jej v Americe někdy nazývají žlutý topol (Yellow Poplar). (foto: Wikimedia Commons, AndyScottCC BY-SA 4.0)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907