Tasemnice v mozku: Američan žil 10 let s parazitem v lebce

25.03.2020 - Vilém Koubek

Američan trpěl tak silnými bolestmi hlavy, že jednoho dne dokonce omdlel. Lékaři mu pak v mozku našli tasemnici


Reklama

Muž známý pouze jako Gerardo strávil před deseti lety dovolenou v Mexiku a snědl tam nedopečené vepřové maso. Nakazil se tak tasemnicí, jež se mu však velmi neobvykle neusadila ve střevě, nýbrž v lebce. Tam pomalu rostla a mimo jiné Gerardovi způsobovala bolesti hlavy, které jej paralyzovaly a nutily ke zvracení.

TIP: Australský mladík zemřel 8 let po spolknutí slimáka

Letos už nešťastník své utrpení nevydržel, omdlel a skončil v péči lékařů. Ti potom ke svému překvapení odhalili na skenu jeho hlavy parazita. Po následné operaci se pacient naštěstí plně zotavil a dnes už žije bez zničujících bolestí. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V minulosti byly zaznamenány i případy, kdy matka dokázala zachránit svému dítěti život právě díky onomu nedefinovatelnému pocitu, který jí našeptával, že se dítě ocitlo v ohrožení. 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907