TOP 5 destinací pro rok 2019

09.04.2019 - Komerční prezentace CK Radynacestu

Holdujete cestování, poznávání nových krajin opravdu do hloubky a obyčejné nicnedělání vás neláká? Pak právě pro vás jsem sestavili výběr nejzajímavějších destinací pro vaši nezapomenutelnou dovolenou.


Reklama

1. Norsko: Setřeste povinnosti a těšte se ze života

Dny strávené v Norsku, jedné z nejšťastnějších zemí na světě, z paměti nevymažete. Čekají vás horské masivy, pobřeží rozbrázděné fjordy, půlnoční slunce, lesnatá krajina plná jezer, sobi i barevná pobřežní města. A bude-li vám štěstí přát, na vlastní oči spatříte, jak polární záři. Oslnivým bodem na mapě je pak i samotná metropole. 

Tip na zájezd: To nejlepší ze západního Norska + OSLO letecky z Prahy od 28 990 Kč

2. Skotsko: Přes den na túru, večer degustace

Chcete poznávat chutě temně zlaté whisky, prozkoumat jezero Loch Ness a vyšlápnout si do nejvyšších hor Britských ostrovů? Pak je Skotsko zemí, jež vám učaruje. A začněte v Edinburghu, kde spatříte hrad tyčící se na vrchu Castle Rock i údolí řeky pod ním.

Tip na zájezd: To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS letecky z Prahy od 21 990 Kč

3. Londýn: Jízda nejen ve slavném červeném autobusu

Kolikrát už jste byli v britské metropoli? Dvakrát, třikrát? Ať už se sem vrátíte za bohatou historií, jedinečnými památkami, zajímavým kulturním životem nebo vás víc láká nakupování a bujaré noční veselí, metropole na Temži opět splní vaše očekávání. Královsky se budete bavit i návštěvou tajemných hradů.

Tip na zájezd: To nejlepší z Londýna + NEJKRÁSNĚJŠÍ HRADY ANGLIE letecky z Prahy, Brna i Ostravy od 13 990 Kč

4. Dubaj: Čekejte nečekané - Lamborghini vedle velbloudů

Kochejte se dochovanými historickými památkami, futuristickou architekturou, čilou noční zábavou a poznejte i místa, která turistům zůstávají skryta. Minout nesmíte Dubai Museum, nebo mešitu Juma Grand Mosque se 70 m vysokým minaretem. V letních vedrech se pak zchlaďte na uměle vybudované sjezdovce.

Tip na zájezd: To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ letecky z Prahy a Katovic od 21 990 Kč

5. Japonsko: Zamilujte si zemi harmonie a moderních technologií

Na světě je jen málo zemí, které mohou nabídnout tolik, co právě Japonsko. Oslnivá krajina, kde příroda a lidský um vytvořily dechberoucí podívanou, nabízí odpočinek při tradičním čajovém obřadu, v nádherných zahradách i u posvátné hory Fudži.

Tip na zájezd: To nejlepší z Japonska letecky z Prahy od 71 990 Kč

Rada průvodce: „Klášterní komplexy v Nikkó a Kjótu jsou unikátem nejen díky stavbám samotným, ale i společníkům, kterými vám tady budou přátelští jeleni, jež místní považují za posly bohů. Žádáte-li si naopak ruch moderního města, pak navštivte Ósaku a rozhlédněte se z prosklené vyhlídkové plošiny Umeda Sky Building,“ říká Vladimír Soukup, průvodce CK Radynacestu.cz po Japonsku.

Další články a zajímavé tipy najdete na: www.radynacestu.cz

O cestovní kanceláři Radynacestu.cz:

Nejsme obyčejná cestovka. Jsme cestovatelé. Vyhýbáme se pastem na turisty a zavedeme vás i na místa, kam se ostatní nedostanou. Děláme poznávací zájezdy po Evropě, Asii i USA. Zájezdy pro skutečné cestovatele. V malých skupinkách, s nadšenými průvodci. 

WWW.RADYNACESTU.CZ

  • Zdroj textu:

    Komerční prezentace CK Radynacestu

  • Zdroj fotografií: Komerční prezentace CK Radynacestu

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907