V čem se budeme vozit za několik let? Prim budou hrát převážně elektromobily

18.06.2021 - Komerční prezentace

Odvětví automobilového průmyslu zažívá poslední roky revoluci a nebude to zřejmě trvat tak dlouho a na silnicích budou převládat zejména hybridy a elektromobily. A i když vozy poháněné elektřinou čeká ještě dlouhá cesta, své místo na trhu už mají téměř jisté.


Reklama

Automobilový průmysl prochází již několik let zásadními změnami. Stále se zpřísňující normy týkající se vypouštění emisí a zvyšující se nároky na bezpečnostní opatření nutí automobilky k inovacím. Přechod k nízkoemisním vozům je tak nevyhnutelný. Nejvíce se v této souvislosti hovoří o elektromobilech. 

Rozhodujícím faktorem je poměr výkonu a ceny

Na trhu se mají objevit nové a cenově dostupnější modely. Základním požadavkem, který by měly elektrovozy splňovat, je, aby jejich kilometrový výkon odpovídal přiměřené ceně a řidičům se tak jízda vyplatila. V Evropě se za loňský rok prodalo téměř 1,3 milionu aut. V Česku se tentýž rok prodalo celkem 3 262 elektromobilů

Vozů se spalovacími motory bude ubývat

Podle prognóz bude postupem času na trhu ubývat vozů se spalovacími motory, až je plně nahradí vozy poháněné elektřinou. Výhoda těchto tichých společníků na čtyřech kolech spočívá v tom, že je ve městech můžete zaparkovat zdarma a ušetříte na povinném ručení. Chcete si sjednat povinné ručení z pohodlí svého domova s 20% slevou? Kalkulačka povinného ručení vám napoví, kolik za něj zaplatíte.

Česko patří mezi automobilové velmoci

Pro Českou republiku je automobilový průmysl klíčový. A to jak z hlediska ekonomiky, tak pracovního trhu. Tuzemsko totiž patří mezi automobilové velmoci. Ročně vyrobí přes 1 milion aut. Modernizace tohoto průmyslu bude mít samozřejmě dopad i na lidstvo, ten ale nemusí být jen pozitivní. Kvůli automatizaci řízení například hrozí, že zaměstnanci v oblasti dopravy a skladování přijdou o zaměstnání. Podle průzkumu společnosti Deloitte by se to mohlo dotknout zhruba až 74 % pracovníků

V Německu si lidé oblíbili carsharing

Elektromotory jsou navíc na výrobu jednodušší než ty spalovací, firmy tak předpovídají, že budou muset propouštět. Automobilová revoluce je však podle expertů nevyhnutelná a trh čeká razantní proměna. Ze statistik vyplývá, že například v Německu si mladí lidé ve městech auta téměř nekupují. Raději využívají služeb sdílených vozů. Důvody jsou nasnadě. Ve městech jsou problémy s parkováním, které není navíc úplně nejlevnější. Tento trend by mohl v budoucnu sílit, jelikož carsharing, jak se služba nazývá, bude stále více dostupnější.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Komerční prezentace

  • Zdroj fotografií:

    Unsplash, CC0

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nález zhruba 25 tisíc let staré sošky se stal vědeckou senzací, která k moravským vykopávkám přitáhla zraky světových odborníků. Do Věstonic dorazil obdivovat poklady historie i velikán francouzské archeologie Henri Begouën.

Zajímavosti

Jeden z mnoha výhledů na jezero Cuicocha korunované dvojicí ostrovů.

Příroda

Chtřestýšovec Protobothrops mucrosquamatus - jeden z jedovatých hadů, jejichž genom vědci porovnávali s tím lidským.

Zajímavosti
Vesmír
Historie

Mozek pacienta s Creutzfeldtovou–Jakobovou chorobou. Šipky ukazují místa zasažená prionem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907