Reklama


Vědci potvrzují: Láska skutečně prochází žaludkem

20.03.2018 - Martin Reichman

Australští vědci potvrzují pravdivost úsloví, že láska prochází žaludkem

<p>Jako nejpravděpodobnější příčinu přibírání na váze vidí doktorka Schoeppeová v menší motivaci zadaných jedinců po atraktivitě.</p>

Jako nejpravděpodobnější příčinu přibírání na váze vidí doktorka Schoeppeová v menší motivaci zadaných jedinců po atraktivitě.


Reklama

Lidé, kteří žijí v partnerských svazcích, váží v průměru o 5,8 kilogramu více než jejich protějšky žijící single. Nelichotivé zjištění vychází z čerstvé studie vědců z Queenslandské univerzity. Vedoucí studie Stephanie Schoeppeová v rámci svého výzkumu analyzovala údaje 15 tisíc respondentů. Ukázalo se, že přestože lidé žijící v párech konzumují více ovoce a zeleniny než jejich single protějšky, méně holdují jídlům z fastfoodů, cigaretám a alkoholu, váží v průměru více než nezadaní jedinci.

Romantické večeře a pohoda na gauči

Výsledek je do značné míry překvapivý i vzhledem k tomu, že mezi sigle a páry nebyly výrazné rozdíly v životním stylu – obě skupiny se zhruba ve stejné míře věnují cvičení i lenošení.

Jako nejpravděpodobnější příčinu přibírání na váze vidí doktorka Schoeppeová v menší motivaci zadaných jedinců po atraktivitě. Lidé žijící ve vztazích si tak dopřávají větší porce jídla a konzumují více potravin s vysokým obsahem tuku a cukru. Pokud mají partneři potomky, mají často tendenci dojídat po nich zbytky. Jerica Bergeová z Minnesotské Univerzity rozdíl připisuje spíše romantickým večeřím a větší porci času stráveného páry na gauči.

TIP: Samota chtěná a nechtěná: Jak se žije dnešním singles

Pro sigle je to nepochybně dobrá zpráva, život v partnerském svazku ale také přináší zajímavé benefity. Podle vědců z londýnské University College například snižuje riziko vzniku demence, studie vědců z Harvardské univerzity zase ukázala, že sezdaní lidé trpící rakovinou mají větší šanci na přežití než lidé svobodní.

  • Zdroj textu:

    New Scientist

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Věda

Výjev z egyptské Knihy mrtvých

Historie

Dnes se bizoni opět spokojeně popásají v národních parcích i na soukromých rančích. Jejich celkový počet se odhaduje na 200 000.

Příroda
Zajímavosti

Mlhovina kolem pulzaru Kes 75

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907