Reklama


Vědci potvrzují: Láska skutečně prochází žaludkem

20.03.2018 - Martin Reichman

Australští vědci potvrzují pravdivost úsloví, že láska prochází žaludkem

<p>Jako nejpravděpodobnější příčinu přibírání na váze vidí doktorka Schoeppeová v menší motivaci zadaných jedinců po atraktivitě.</p>

Jako nejpravděpodobnější příčinu přibírání na váze vidí doktorka Schoeppeová v menší motivaci zadaných jedinců po atraktivitě.


Reklama

Lidé, kteří žijí v partnerských svazcích, váží v průměru o 5,8 kilogramu více než jejich protějšky žijící single. Nelichotivé zjištění vychází z čerstvé studie vědců z Queenslandské univerzity. Vedoucí studie Stephanie Schoeppeová v rámci svého výzkumu analyzovala údaje 15 tisíc respondentů. Ukázalo se, že přestože lidé žijící v párech konzumují více ovoce a zeleniny než jejich single protějšky, méně holdují jídlům z fastfoodů, cigaretám a alkoholu, váží v průměru více než nezadaní jedinci.

Romantické večeře a pohoda na gauči

Výsledek je do značné míry překvapivý i vzhledem k tomu, že mezi sigle a páry nebyly výrazné rozdíly v životním stylu – obě skupiny se zhruba ve stejné míře věnují cvičení i lenošení.

Jako nejpravděpodobnější příčinu přibírání na váze vidí doktorka Schoeppeová v menší motivaci zadaných jedinců po atraktivitě. Lidé žijící ve vztazích si tak dopřávají větší porce jídla a konzumují více potravin s vysokým obsahem tuku a cukru. Pokud mají partneři potomky, mají často tendenci dojídat po nich zbytky. Jerica Bergeová z Minnesotské Univerzity rozdíl připisuje spíše romantickým večeřím a větší porci času stráveného páry na gauči.

TIP: Samota chtěná a nechtěná: Jak se žije dnešním singles

Pro sigle je to nepochybně dobrá zpráva, život v partnerském svazku ale také přináší zajímavé benefity. Podle vědců z londýnské University College například snižuje riziko vzniku demence, studie vědců z Harvardské univerzity zase ukázala, že sezdaní lidé trpící rakovinou mají větší šanci na přežití než lidé svobodní.

  • Zdroj textu: New Scientist
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Naprostá většina pacientů má potíže s jednou ze čtyř skupin podnětů. Jsou to zvířata (myši, hmyz, pavouci, hadi), prostředí či přírodní jevy (voda, výšky, bouřky), situace (pobyt ve stísněných prostorách), krev či zranění (například strach z injekcí, medicínských zákroků a podobně).

Zajímavosti
Revue

Papež Jan VIII. porodil přímo uprostřed procesí kardinálů na římské ulici Via Sacra.

Historie

Uran má tak výrazný sklon rotační osy, jako kdyby kolem Slunce „válel sudy“

Vesmír

Rak bahenní v přirozeném prostředí

Příroda

Nový robot si poradí s nábytkem IKEA

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907