Víc než jen přespání: Vyzkoušejte 5 nejoriginálnějších hotelů

22.01.2019 - Vilém Koubek

Hotely obvykle považujeme za místo k přenocování, které nám poslouží při cestě za památkami či dobrodružstvím. Některé resorty jsou však natolik jedinečné nebo luxusní, že se stávají samotným cílem putování

<h3>Hotel polární záře</h3><p><strong>Kakslauttanen</strong><br /><strong>kde:</strong> Finsko | <strong>unikát:</strong> prosklená iglú | <strong>orientační cena za noc:</strong> od 16 000 Kč (pro 2 osoby)</p><p>Finský hotel Kakslauttanen leží asi třicet kilometrů za polárním kruhem v oblasti Laponska, jež proslulo svou nádhernou přírodou. Jde však také o ráj milovníků polární záře, kterou lze v místě pozorovat deset až dvacet dnů v roce. <strong>I Kakslauttanen z jedinečného atmosférického úkazu těží a hostům nabízí netradiční ubytování ve vesničce z prosklených iglú</strong>. Obklopeni panenskou přírodou a v sevření třeskutého mrazu se tak můžete uvelebit v pohodlí a teple, daleko od světelného znečištění měst, a s jasným výhledem na nebe si užít ohromující krásu polární záře. </p>

Hotel polární záře

Kakslauttanen
kde: Finsko | unikát: prosklená iglú | orientační cena za noc: od 16 000 Kč (pro 2 osoby)

Finský hotel Kakslauttanen leží asi třicet kilometrů za polárním kruhem v oblasti Laponska, jež proslulo svou nádhernou přírodou. Jde však také o ráj milovníků polární záře, kterou lze v místě pozorovat deset až dvacet dnů v roce. I Kakslauttanen z jedinečného atmosférického úkazu těží a hostům nabízí netradiční ubytování ve vesničce z prosklených iglú. Obklopeni panenskou přírodou a v sevření třeskutého mrazu se tak můžete uvelebit v pohodlí a teple, daleko od světelného znečištění měst, a s jasným výhledem na nebe si užít ohromující krásu polární záře. 

<h3>Žirafy za okny</h3><p><strong>Giraffe Manor</strong><br /><strong>kde:</strong> Keňa | <strong>unikát:</strong> žirafy | <strong>orientační cena za noc: </strong>od 12 500 Kč</p><p>Budova Giraffe Manor vznikla již v 30. letech 20. století a od té doby neztratila nic ze svého koloniálního šarmu. Stojí na nairobském předměstí Langata a do svých pokojů láká nejen historickým nábytkem, ale i přepychem a nadčasovou elegancí. Zdaleka největší magnet hotelu však představuje fakt, že k němu přiléhá pět hektarů soukromého pozemku, kde žijí divoká zvířata – návštěvníci proto mohou vyrazit na safari. <strong>Jméno dům získal podle stáda ochočených žiraf, které ráno a večer přicházejí na návštěvu</strong>: Nezřídka dokonce zvědavě strkají dlouhé krky do oken a čekají, jestli od hostů nedostanou nějaký pamlsek.</p>

Žirafy za okny

Giraffe Manor
kde: Keňa | unikát: žirafy | orientační cena za noc: od 12 500 Kč

Budova Giraffe Manor vznikla již v 30. letech 20. století a od té doby neztratila nic ze svého koloniálního šarmu. Stojí na nairobském předměstí Langata a do svých pokojů láká nejen historickým nábytkem, ale i přepychem a nadčasovou elegancí. Zdaleka největší magnet hotelu však představuje fakt, že k němu přiléhá pět hektarů soukromého pozemku, kde žijí divoká zvířata – návštěvníci proto mohou vyrazit na safari. Jméno dům získal podle stáda ochočených žiraf, které ráno a večer přicházejí na návštěvu: Nezřídka dokonce zvědavě strkají dlouhé krky do oken a čekají, jestli od hostů nedostanou nějaký pamlsek.

<h3>Spát s rybami</h3><p><strong>Conrad Maldives Rangali Island</strong><br /><strong>kde:</strong> Maledivy | <strong>unikát:</strong> vila pod vodou | <strong>orientační cena za noc: </strong>od 47 000 Kč (pro 2 osoby)</p><p>Na maledivském ostrově Rangali vyrostl resort Conrad Maldives Rangali Island: Nachází se na kraji korálového atolu a vedle potápěčských či rekreačních aktivit nabízí návštěvníkům také jedno z nejluxusnějších přímořských ubytování. V nabídce má řadu vil na pláži nebo na kůlech přímo nad vodou a <strong>ti nejodvážnější mohou zvolit zážitkový příbytek Muraka – prosklený a prostorný byt kompletně ponořený pod hladinou</strong>. Můžete tam usínat obklopeni mořským životem, snídat i večeřet spolu s rybami a přes den vystoupat na střešní terasu, která ční nad úroveň vody. </p>

Spát s rybami

Conrad Maldives Rangali Island
kde: Maledivy | unikát: vila pod vodou | orientační cena za noc: od 47 000 Kč (pro 2 osoby)

Na maledivském ostrově Rangali vyrostl resort Conrad Maldives Rangali Island: Nachází se na kraji korálového atolu a vedle potápěčských či rekreačních aktivit nabízí návštěvníkům také jedno z nejluxusnějších přímořských ubytování. V nabídce má řadu vil na pláži nebo na kůlech přímo nad vodou a ti nejodvážnější mohou zvolit zážitkový příbytek Muraka – prosklený a prostorný byt kompletně ponořený pod hladinou. Můžete tam usínat obklopeni mořským životem, snídat i večeřet spolu s rybami a přes den vystoupat na střešní terasu, která ční nad úroveň vody. 

<h3>Až z toho mrazí</h3><p><strong>Icehotel Jukkasjärvi</strong><br /><strong>kde:</strong> Švédsko | <strong>unikát:</strong> ledové království | <strong>orientační cena za noc: </strong>od 18 000 Kč (pro 2 osoby)</p><p>Počátky nejstaršího ledového hotelu světa sahají do roku 1990: Tehdy byly z ledu na řece Torne poprvé nařezány jednotlivé bloky, načež z nich u městečka Jukkasjärvi vyrostla jedinečná stavba. O její výzdobu se postarali různí umělci a lidé tam mohli pobývat až do jara, než ledy roztály. Unikátní událost se postupně proměnila v každoroční slavnost ledového umění, do níž se zapojují stále noví výtvarníci, a tudíž je výsledek pokaždé jiný. <strong>Stavět se obvykle začíná v polovině listopadu a začátkem ledna je hotovo. Uvnitř panuje teplota kolem −5 °C, a na noc proto dostanete polární spací pytel</strong>. Bez teplého oblečení se lze ohřát pouze v sauně – jinak si v hotelu nedáte ani sprchu, protože do pokojů není rozvedena voda.</p>

Až z toho mrazí

Icehotel Jukkasjärvi
kde: Švédsko | unikát: ledové království | orientační cena za noc: od 18 000 Kč (pro 2 osoby)

Počátky nejstaršího ledového hotelu světa sahají do roku 1990: Tehdy byly z ledu na řece Torne poprvé nařezány jednotlivé bloky, načež z nich u městečka Jukkasjärvi vyrostla jedinečná stavba. O její výzdobu se postarali různí umělci a lidé tam mohli pobývat až do jara, než ledy roztály. Unikátní událost se postupně proměnila v každoroční slavnost ledového umění, do níž se zapojují stále noví výtvarníci, a tudíž je výsledek pokaždé jiný. Stavět se obvykle začíná v polovině listopadu a začátkem ledna je hotovo. Uvnitř panuje teplota kolem −5 °C, a na noc proto dostanete polární spací pytel. Bez teplého oblečení se lze ohřát pouze v sauně – jinak si v hotelu nedáte ani sprchu, protože do pokojů není rozvedena voda.

<h3>Pralesní sopka</h3><p><strong>Montaña Mágica Lodge</strong><br /><strong>kde:</strong> Chile | <strong>unikát:</strong> tvar sopky | <strong>orientační cena za noc: </strong>od 6 300 Kč (pro 2 osoby)</p><p>Jeden z nejextravagantnějších hotelů světa – chilský Montaña Mágica Lodge – stojí uprostřed soukromé přírodní rezervace o rozloze 121 tisíc hektarů a tvarem připomíná sopku: Má podobu kužele a z jeho vršku tryská voda. Uvnitř najdete třináct luxusně zařízených pokojů vyvedených ve dřevě, bar a restauraci. V relaxační zóně se navíc můžete uvolnit ve vířivkách vyrobených z kmenů stromů. <strong>Jeden ze vchodů do hotelu se napojuje na lanový most a ani další přístupové cesty nejsou právě „pohodlné“</strong>. Stavbu totiž obklopuje příroda a přímo k ní nevedou žádné silnice. Pokud tam chcete přenocovat, nezbývá než dorazit pěšky.</p>

Pralesní sopka

Montaña Mágica Lodge
kde: Chile | unikát: tvar sopky | orientační cena za noc: od 6 300 Kč (pro 2 osoby)

Jeden z nejextravagantnějších hotelů světa – chilský Montaña Mágica Lodge – stojí uprostřed soukromé přírodní rezervace o rozloze 121 tisíc hektarů a tvarem připomíná sopku: Má podobu kužele a z jeho vršku tryská voda. Uvnitř najdete třináct luxusně zařízených pokojů vyvedených ve dřevě, bar a restauraci. V relaxační zóně se navíc můžete uvolnit ve vířivkách vyrobených z kmenů stromů. Jeden ze vchodů do hotelu se napojuje na lanový most a ani další přístupové cesty nejsou právě „pohodlné“. Stavbu totiž obklopuje příroda a přímo k ní nevedou žádné silnice. Pokud tam chcete přenocovat, nezbývá než dorazit pěšky.

ReklamaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Naši předkové kočky využívali skutečně všestranně. (foto: PexelsCC0)

Historie

Polar Bear 81 

autor: Bob Chiu | čestná zmínka v kategorii: Cesty a dobrodružství

Každý rok mezi říjnem a listopadem se lední medvědi vydávají k zamrzlému Hudsonovu zálivu v Kanadě za potravou. Ve stejné době tam proto turistické agentury vozí zájemce v otevřených nákladních vozech, aby se mohli k šelmám přiblížit doslova na dosah. (foto: SIPA, Bob Chiu)

Revue

Sovětská obrana byla velmi propracovaná a zahrnovala i mnoho linií zákopů a protitankové opěrné punkty. Zde vidíme sovětské vojáky s kulometem Maxim. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Válka

Světlé šmouhy (v pravé části) jsou dobře patrné na snímku pořízeném satelitem Landsat 8 ze 4. dubna 2015. (foto: NASA Earth Observatory, CC0)

Věda

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907