Víc než jen přespání: Vyzkoušejte 5 nejoriginálnějších hotelů

22.01.2019 - Vilém Koubek

Hotely obvykle považujeme za místo k přenocování, které nám poslouží při cestě za památkami či dobrodružstvím. Některé resorty jsou však natolik jedinečné nebo luxusní, že se stávají samotným cílem putování

<h3>Hotel polární záře</h3><p><strong>Kakslauttanen</strong><br /><strong>kde:</strong> Finsko | <strong>unikát:</strong> prosklená iglú | <strong>orientační cena za noc:</strong> od 16 000 Kč (pro 2 osoby)</p><p>Finský hotel Kakslauttanen leží asi třicet kilometrů za polárním kruhem v oblasti Laponska, jež proslulo svou nádhernou přírodou. Jde však také o ráj milovníků polární záře, kterou lze v místě pozorovat deset až dvacet dnů v roce. <strong>I Kakslauttanen z jedinečného atmosférického úkazu těží a hostům nabízí netradiční ubytování ve vesničce z prosklených iglú</strong>. Obklopeni panenskou přírodou a v sevření třeskutého mrazu se tak můžete uvelebit v pohodlí a teple, daleko od světelného znečištění měst, a s jasným výhledem na nebe si užít ohromující krásu polární záře. </p>

Hotel polární záře

Kakslauttanen
kde: Finsko | unikát: prosklená iglú | orientační cena za noc: od 16 000 Kč (pro 2 osoby)

Finský hotel Kakslauttanen leží asi třicet kilometrů za polárním kruhem v oblasti Laponska, jež proslulo svou nádhernou přírodou. Jde však také o ráj milovníků polární záře, kterou lze v místě pozorovat deset až dvacet dnů v roce. I Kakslauttanen z jedinečného atmosférického úkazu těží a hostům nabízí netradiční ubytování ve vesničce z prosklených iglú. Obklopeni panenskou přírodou a v sevření třeskutého mrazu se tak můžete uvelebit v pohodlí a teple, daleko od světelného znečištění měst, a s jasným výhledem na nebe si užít ohromující krásu polární záře. 

<h3>Žirafy za okny</h3><p><strong>Giraffe Manor</strong><br /><strong>kde:</strong> Keňa | <strong>unikát:</strong> žirafy | <strong>orientační cena za noc: </strong>od 12 500 Kč</p><p>Budova Giraffe Manor vznikla již v 30. letech 20. století a od té doby neztratila nic ze svého koloniálního šarmu. Stojí na nairobském předměstí Langata a do svých pokojů láká nejen historickým nábytkem, ale i přepychem a nadčasovou elegancí. Zdaleka největší magnet hotelu však představuje fakt, že k němu přiléhá pět hektarů soukromého pozemku, kde žijí divoká zvířata – návštěvníci proto mohou vyrazit na safari. <strong>Jméno dům získal podle stáda ochočených žiraf, které ráno a večer přicházejí na návštěvu</strong>: Nezřídka dokonce zvědavě strkají dlouhé krky do oken a čekají, jestli od hostů nedostanou nějaký pamlsek.</p>

Žirafy za okny

Giraffe Manor
kde: Keňa | unikát: žirafy | orientační cena za noc: od 12 500 Kč

Budova Giraffe Manor vznikla již v 30. letech 20. století a od té doby neztratila nic ze svého koloniálního šarmu. Stojí na nairobském předměstí Langata a do svých pokojů láká nejen historickým nábytkem, ale i přepychem a nadčasovou elegancí. Zdaleka největší magnet hotelu však představuje fakt, že k němu přiléhá pět hektarů soukromého pozemku, kde žijí divoká zvířata – návštěvníci proto mohou vyrazit na safari. Jméno dům získal podle stáda ochočených žiraf, které ráno a večer přicházejí na návštěvu: Nezřídka dokonce zvědavě strkají dlouhé krky do oken a čekají, jestli od hostů nedostanou nějaký pamlsek.

<h3>Spát s rybami</h3><p><strong>Conrad Maldives Rangali Island</strong><br /><strong>kde:</strong> Maledivy | <strong>unikát:</strong> vila pod vodou | <strong>orientační cena za noc: </strong>od 47 000 Kč (pro 2 osoby)</p><p>Na maledivském ostrově Rangali vyrostl resort Conrad Maldives Rangali Island: Nachází se na kraji korálového atolu a vedle potápěčských či rekreačních aktivit nabízí návštěvníkům také jedno z nejluxusnějších přímořských ubytování. V nabídce má řadu vil na pláži nebo na kůlech přímo nad vodou a <strong>ti nejodvážnější mohou zvolit zážitkový příbytek Muraka – prosklený a prostorný byt kompletně ponořený pod hladinou</strong>. Můžete tam usínat obklopeni mořským životem, snídat i večeřet spolu s rybami a přes den vystoupat na střešní terasu, která ční nad úroveň vody. </p>

Spát s rybami

Conrad Maldives Rangali Island
kde: Maledivy | unikát: vila pod vodou | orientační cena za noc: od 47 000 Kč (pro 2 osoby)

Na maledivském ostrově Rangali vyrostl resort Conrad Maldives Rangali Island: Nachází se na kraji korálového atolu a vedle potápěčských či rekreačních aktivit nabízí návštěvníkům také jedno z nejluxusnějších přímořských ubytování. V nabídce má řadu vil na pláži nebo na kůlech přímo nad vodou a ti nejodvážnější mohou zvolit zážitkový příbytek Muraka – prosklený a prostorný byt kompletně ponořený pod hladinou. Můžete tam usínat obklopeni mořským životem, snídat i večeřet spolu s rybami a přes den vystoupat na střešní terasu, která ční nad úroveň vody. 

<h3>Až z toho mrazí</h3><p><strong>Icehotel Jukkasjärvi</strong><br /><strong>kde:</strong> Švédsko | <strong>unikát:</strong> ledové království | <strong>orientační cena za noc: </strong>od 18 000 Kč (pro 2 osoby)</p><p>Počátky nejstaršího ledového hotelu světa sahají do roku 1990: Tehdy byly z ledu na řece Torne poprvé nařezány jednotlivé bloky, načež z nich u městečka Jukkasjärvi vyrostla jedinečná stavba. O její výzdobu se postarali různí umělci a lidé tam mohli pobývat až do jara, než ledy roztály. Unikátní událost se postupně proměnila v každoroční slavnost ledového umění, do níž se zapojují stále noví výtvarníci, a tudíž je výsledek pokaždé jiný. <strong>Stavět se obvykle začíná v polovině listopadu a začátkem ledna je hotovo. Uvnitř panuje teplota kolem −5 °C, a na noc proto dostanete polární spací pytel</strong>. Bez teplého oblečení se lze ohřát pouze v sauně – jinak si v hotelu nedáte ani sprchu, protože do pokojů není rozvedena voda.</p>

Až z toho mrazí

Icehotel Jukkasjärvi
kde: Švédsko | unikát: ledové království | orientační cena za noc: od 18 000 Kč (pro 2 osoby)

Počátky nejstaršího ledového hotelu světa sahají do roku 1990: Tehdy byly z ledu na řece Torne poprvé nařezány jednotlivé bloky, načež z nich u městečka Jukkasjärvi vyrostla jedinečná stavba. O její výzdobu se postarali různí umělci a lidé tam mohli pobývat až do jara, než ledy roztály. Unikátní událost se postupně proměnila v každoroční slavnost ledového umění, do níž se zapojují stále noví výtvarníci, a tudíž je výsledek pokaždé jiný. Stavět se obvykle začíná v polovině listopadu a začátkem ledna je hotovo. Uvnitř panuje teplota kolem −5 °C, a na noc proto dostanete polární spací pytel. Bez teplého oblečení se lze ohřát pouze v sauně – jinak si v hotelu nedáte ani sprchu, protože do pokojů není rozvedena voda.

<h3>Pralesní sopka</h3><p><strong>Montaña Mágica Lodge</strong><br /><strong>kde:</strong> Chile | <strong>unikát:</strong> tvar sopky | <strong>orientační cena za noc: </strong>od 6 300 Kč (pro 2 osoby)</p><p>Jeden z nejextravagantnějších hotelů světa – chilský Montaña Mágica Lodge – stojí uprostřed soukromé přírodní rezervace o rozloze 121 tisíc hektarů a tvarem připomíná sopku: Má podobu kužele a z jeho vršku tryská voda. Uvnitř najdete třináct luxusně zařízených pokojů vyvedených ve dřevě, bar a restauraci. V relaxační zóně se navíc můžete uvolnit ve vířivkách vyrobených z kmenů stromů. <strong>Jeden ze vchodů do hotelu se napojuje na lanový most a ani další přístupové cesty nejsou právě „pohodlné“</strong>. Stavbu totiž obklopuje příroda a přímo k ní nevedou žádné silnice. Pokud tam chcete přenocovat, nezbývá než dorazit pěšky.</p>

Pralesní sopka

Montaña Mágica Lodge
kde: Chile | unikát: tvar sopky | orientační cena za noc: od 6 300 Kč (pro 2 osoby)

Jeden z nejextravagantnějších hotelů světa – chilský Montaña Mágica Lodge – stojí uprostřed soukromé přírodní rezervace o rozloze 121 tisíc hektarů a tvarem připomíná sopku: Má podobu kužele a z jeho vršku tryská voda. Uvnitř najdete třináct luxusně zařízených pokojů vyvedených ve dřevě, bar a restauraci. V relaxační zóně se navíc můžete uvolnit ve vířivkách vyrobených z kmenů stromů. Jeden ze vchodů do hotelu se napojuje na lanový most a ani další přístupové cesty nejsou právě „pohodlné“. Stavbu totiž obklopuje příroda a přímo k ní nevedou žádné silnice. Pokud tam chcete přenocovat, nezbývá než dorazit pěšky.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907