Virtualita na dosah: žraloci, stíhačky i rychlá auta u vás v obýváku

08.06.2016 - PR článek

Svět virtuální reality je dnes jedním z hlavních trendů na poli spotřební elektroniky a nositelných zařízení. A to nejen díky jeho lákavému prostředí a nevšednímu zážitku, který nabízí, ale zejména díky jeho dostupnosti a stále vzrůstajícímu množství obsahu.


Reklama

Praktické a mobilní řešení virtuální reality představil Samsung pod názvem Gear VR. Do polstrovaných brýlí se zabudovanou optikou a integrovaným touchpadem stačí vložit kompatibilní telefon řady Galaxy. Displej smartphonu se pak rozdělí na dva obrazy, které však v prostředí virtuálního světa vnímáte jako jeden celek s 96˚ zorným polem – pocítíte svět sahající za hranice vašeho periferního vidění, tak jako na obřím plátně.

V kombinaci s výkonným procesorem prémiových telefonů Samsung Galaxy S7edge | S7  a jejich velmi jemnému Quad HD Super AMOLED displeji se virtuální realita téměř blíží skutečnosti. Stačí se jen pohodlně usadit a zvolit si oblíbený obsah. Ten zahrnuje 360˚ fotografie a videa, hry a speciální aplikace nebo koncepty, které se věnují novým herním prvkům a funkcím a otevírají nové možnosti použití jako je virtuální sociální síť s avatary, kurzy vaření, deskové hry nebo interaktivní detektivní scénáře.

Tip pro vás: Až do 4. června můžete při koupi chytrého telefonu Galaxy S7 edge | S7 získat brýle Gear VR za polovinu jejich standardní ceny. Pro nové majitele S7 edge a S7 je navíc připraven i exkluzivní virtuální obsah v celkové hodnotě 1 500 korun v podobě 6 samostatných aplikací a her zdarma ke stažení.

Fotbalový zápas optikou Gear VR

 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

To, že člověk využívá pouze 10 % kapacity svého mozku, je dávno vyvráceným mýtem. Smysly jsou však stále trochu záhadou…

Zajímavosti
Revue

Sametová revoluce

Historie

Přistávací modul mise Apollo 12

Vesmír

V okolí Arnhemu odpočívali vojáci II. tankového sboru SS, kteří postupně britské výsadkáře odrazili

 

Válka

Ptačí mumie byly nabízeny jako obětiny pro boha Thovta.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907