Virtualita na dosah: žraloci, stíhačky i rychlá auta u vás v obýváku

08.06.2016 - PR článek

Svět virtuální reality je dnes jedním z hlavních trendů na poli spotřební elektroniky a nositelných zařízení. A to nejen díky jeho lákavému prostředí a nevšednímu zážitku, který nabízí, ale zejména díky jeho dostupnosti a stále vzrůstajícímu množství obsahu.


Reklama

Praktické a mobilní řešení virtuální reality představil Samsung pod názvem Gear VR. Do polstrovaných brýlí se zabudovanou optikou a integrovaným touchpadem stačí vložit kompatibilní telefon řady Galaxy. Displej smartphonu se pak rozdělí na dva obrazy, které však v prostředí virtuálního světa vnímáte jako jeden celek s 96˚ zorným polem – pocítíte svět sahající za hranice vašeho periferního vidění, tak jako na obřím plátně.

V kombinaci s výkonným procesorem prémiových telefonů Samsung Galaxy S7edge | S7  a jejich velmi jemnému Quad HD Super AMOLED displeji se virtuální realita téměř blíží skutečnosti. Stačí se jen pohodlně usadit a zvolit si oblíbený obsah. Ten zahrnuje 360˚ fotografie a videa, hry a speciální aplikace nebo koncepty, které se věnují novým herním prvkům a funkcím a otevírají nové možnosti použití jako je virtuální sociální síť s avatary, kurzy vaření, deskové hry nebo interaktivní detektivní scénáře.

Tip pro vás: Až do 4. června můžete při koupi chytrého telefonu Galaxy S7 edge | S7 získat brýle Gear VR za polovinu jejich standardní ceny. Pro nové majitele S7 edge a S7 je navíc připraven i exkluzivní virtuální obsah v celkové hodnotě 1 500 korun v podobě 6 samostatných aplikací a her zdarma ke stažení.

Fotbalový zápas optikou Gear VR

 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Jeden z ledových vulkánů na Velkých jezerech na nedávném snímku.

Věda
Historie

Síť optických a akustických detektorů by ročně mohla zachytit několik ultrarychlých meteoritů z explozí supernov.

Vesmír

Na letu kriticky ohrožených ibisů byla ověřena schopnost ptáků precizně využívat vzestupné proudy při letu ve formaci.

Příroda

Základna amerických sil nedaleko Mogadiša, odkud operovaly vrtulníky a speciální jednotky.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907