Vůz metra se u Rotterdamu zastavil až o velrybí ploutev

05.11.2020 - Zuzana Rychlá

Řidiče rotterdamského metra zachránilo umělecké dílo. Souprava, která z neznámých důvodů v jedné ze stanic nezabrzdila, se zastavila až o obří sochu v podobě velrybího ocasu.


Reklama

Řidič metra chtěl v noci na dnešek odstavit soupravu na jedné z kolejí v konečné stanici De Akkers ve městě Spijkenisse jihozápadně od Rotterdamu. Z neznámých příčin se ale souprava nezastavila, prorazila zábrany a přistála na deset metrů vysokém uměleckém díle v podobě velrybí ploutve. Ve vozech metra v době nehody nebyli žádní lidé, a i řidič vyvázl bez zranění. Podle nizozemských médií byl v šoku, z kabiny se ale dokázal sám vyprostit. 

TIP: Tahle zkouška nevyšla: Sedmnáctiletá řidička nabourala do kanceláře autoškoly

Umělecké dílo u kolejí ve Spijkenisse tvoří dvě obří velrybí ploutve. Jsou dílem sochaře Maartena Struijse. „Jsem překvapený, že jsou tak silné,“ řekl umělec v reakci na kuriózní nehodu. „Když stojí umělá hmota na vzduchu dvacet let, nečekáte, že udrží vůz metra,“ uvedl Struijse. Dodal, že je rád, že jeho dílo možná zachránilo lidský život. Na sociálních sítích se mezitím objevily výzvy, aby souprava zůstala tam, kde je nyní, a umělecký objekt tak doplnila. Podle úřadů by to ale bylo příliš nebezpečné.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ČTK

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Už dnes je Čína téměř bezhotovostní. Platba kartou či mobilem znamená pro uživatele větší pohodlí.

Zajímavosti

První marsovské město Nüwa by mohlo vzniknout v oblasti v Tempe Mensa.

Vesmír

Pokud by bylo potřeba dokumentovat, že kosatky sebou umí pořádně hodit, tato fotka by rozhodně mohla posloužit jako výmluvný důkaz.

Příroda

Katharine a Spencer prožili na hollywoodské poměry opravdu klidný a solidní románek.

Historie
Revue

Pozemská atmosféra na snímku z paluby ISS

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907