Vyhrála 148 milionů liber: Nyní koupila smrtelně nemocnému chlapci dům

13.12.2016 - Zuzana Rychlá

Britka Gilian Bayfordová vyhrála spolu se svým exmanželem v roce 2012 hlavní cenu v loterii EuroMiliony. Nyní se rozhodla pomoci nemocnému chlapci

Dobrý skutek multimilionářky -<p>Gillian Bayfordová (vlevo), Blake a Jenny McMillanová</p>
Dobrý skutek multimilionářky -

Gillian Bayfordová (vlevo), Blake a Jenny McMillanová


Reklama

V roce 2012 se na Gilian Bayfordovou usmálo štěstí – v loterii EuroMiliony vyhrála 148 milionů liber (4,7 miliardy korun). Nyní se štěstí usmálo i na Jenny McMillanovou, matku čtyřletého syna trpícího vážným neurologickým onemocněním. Gilian Bayfordová se rozhodla Jenny pomoci a koupila jí a jejímu synovi Blakeovi dům.

Čtyřletý Blake trpí vzácnou ale vážnou nemocí, která vyžaduje 24hodinovou péči. Jedná se o onemocnění způsobené degenerativní mutací genu MECP2. Ten umlčuje transkripci několika dalších genů, ovlivňuje vývoj mozku, synapsí a dalších proteinů. Mutace v genu MECP2 způsobují Rettův syndrom, progresivní poruchu neurologického vývoje. U žen jde o jednu z nejčastějších příčin mentální retardace. U mužů je mutace v MECP genu většinou smrtelná, vyskytují se u nich duplikace, které jsou příčinou závažné mentální retardace s progresivní spasticitou.

„Byla jsem v naprostém úžasu, že Gilian pro nás něco takového udělala. Úplně mě to dojalo. Udělala nám velikou laskavost a jsem jí za to moc vděčná,“ řekla Jenny McMillanová se slzami v očích. Gilian Bayfordovou k tomuto dobrému skutku inspirovala kampaň, kterou Jenny pořádala. Navíc prý chtěla nějak pomoci ve svém rodném městě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    dailymail.co.uk

  • Zdroj fotografií: CascadeNewsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Úlomek dvanáctistěnu nalezený v belgické provincii Limburk. (foto: Flanders Heritage Agency, Kris VandevorstCC BY 4.0)

Věda

Stalinova pohřbu se zúčastnil i československý prezident Klement Gottwald, jemuž se však cesta do Moskvy stala osudnou. Následkem letu u něj totiž došlo k protržení výdutě srdeční aorty. Zemřel devět dnů po Stalinovi, což bylo propagandisticky využito jako „smrt žalem“. (foto: Profimedia/ČTK)

Historie

Simulace planet obíhajících kolem celých dvojhvězd ukázaly, že obyvatelné mohou nejspíš být v případě, kdy obíhají relativně blízko výrazně nestejných hvězd. (ilustrace: NRAO/AUI/NSF, S. DagnelloCC BY-SA 4.0)

Vesmír
Revue

Krkavec přichází ke kohoutovi bažanta obecného (Phasianus colchicus), který se nečekaně objevil nedaleko újedi. Kohout překvapivě podniká jako první výpad proti krkavci. (foto: Karel Svašek - se souhlasem k publikování)

Příroda

Raketoplán Challenger během startu 28. ledna 1986. Jen o pár sekund později došlo k fatálnímu selhání, které vedlo ke zkáze a rozpadu celého stroje. (foto: Wikimedia Commons, NASA, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907