Vyhrála 148 milionů liber: Nyní koupila smrtelně nemocnému chlapci dům

13.12.2016 - Zuzana Rychlá

Britka Gilian Bayfordová vyhrála spolu se svým exmanželem v roce 2012 hlavní cenu v loterii EuroMiliony. Nyní se rozhodla pomoci nemocnému chlapci

Dobrý skutek multimilionářky -<p>Gillian Bayfordová (vlevo), Blake a Jenny McMillanová</p>
Dobrý skutek multimilionářky -

Gillian Bayfordová (vlevo), Blake a Jenny McMillanová


Reklama

V roce 2012 se na Gilian Bayfordovou usmálo štěstí – v loterii EuroMiliony vyhrála 148 milionů liber (4,7 miliardy korun). Nyní se štěstí usmálo i na Jenny McMillanovou, matku čtyřletého syna trpícího vážným neurologickým onemocněním. Gilian Bayfordová se rozhodla Jenny pomoci a koupila jí a jejímu synovi Blakeovi dům.

Čtyřletý Blake trpí vzácnou ale vážnou nemocí, která vyžaduje 24hodinovou péči. Jedná se o onemocnění způsobené degenerativní mutací genu MECP2. Ten umlčuje transkripci několika dalších genů, ovlivňuje vývoj mozku, synapsí a dalších proteinů. Mutace v genu MECP2 způsobují Rettův syndrom, progresivní poruchu neurologického vývoje. U žen jde o jednu z nejčastějších příčin mentální retardace. U mužů je mutace v MECP genu většinou smrtelná, vyskytují se u nich duplikace, které jsou příčinou závažné mentální retardace s progresivní spasticitou.

„Byla jsem v naprostém úžasu, že Gilian pro nás něco takového udělala. Úplně mě to dojalo. Udělala nám velikou laskavost a jsem jí za to moc vděčná,“ řekla Jenny McMillanová se slzami v očích. Gilian Bayfordovou k tomuto dobrému skutku inspirovala kampaň, kterou Jenny pořádala. Navíc prý chtěla nějak pomoci ve svém rodném městě.

  • Zdroj textu:

    dailymail.co.uk

  • Zdroj fotografií: CascadeNews

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907