Za svobodné bradavky! Americká umělkyně bojuje proti dvojímu metru nahoty

15.09.2016 - Vilém Koubek a Zuzana Rychlá

Kvůli odvěké sexualizaci ženských ňader hledí občas současná společnost na odhalené příslušnice něžného pohlaví skrz prsty. Jistá kalifornská umělkyně však vyzrála na zákaz zveřejňovat na sociálních sítích fotografie zachycující ženské bradavky

Dvojí metr -<p>Zatímco zveřejňování mužské nahoty je tolerováno, ženská nahota je nekompromisně odstraňována.</p>
Dvojí metr -

Zatímco zveřejňování mužské nahoty je tolerováno, ženská nahota je nekompromisně odstraňována.


Reklama

Sociální sítě „hambaté“ fotky cenzurují nebo přímo odstraňují, a proto si dámy našly zlepšovák – zcela nezávadné mužské bradavky, na které se zákazy nevztahují. Stačí jimi překrýt ty skandální, ženské, a rázem máte zcela přijatelné snímky.

Takto přelstila oblíbenou fotografickou síť Instagram kalifornská umělkyně Micol Hebronová. Mimo jiné tak vlila novou krev do žil kampaně, jež bojuje s cenzurou ženských prsou, a v neposlední řadě jistě nasadila brouka do hlavy mnoha provozovatelům sociálních sítí: zakázat muže „nahoře bez“ totiž bude podstatně tvrdší oříšek…

Historie odhalených bradavek

Historie odhalených bradavek není ani zdaleka tak dlouhá, jak by se nám v uvolněné Evropě mohlo zdát. Ve Spojených státech mohli muži odložit vrchní část plavek teprve v roce 1932, ženy dokonce až o 60 let později. Newyorský odvolací soud dal v roce 1992 za pravdu Ramoně Santorelli a Mary Lou Schlossové v jejich sporu s úřady, které je vinily z veřejného pohoršení, když se slunily v rochesterském parku nahoře bez.

V některých amerických státech je to ale zakázáno dodnes – například v Utahu, Tennessee a Indianě existují zákony, které odhalování ženských bradavek vysloveně zakazují.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost, The Guardian, Men's Health

  • Zdroj fotografií: Instagram

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Podle bulharských matematiků je chování Sluneční soustavy je velice stabilní. Jsou proto přesvědčeni, že náš planetární systém vydrží nejméně 100 tisíc let. (ilustrace: NASACC BY-SA 4.0)

Vesmír

(foto: Pexels, cottonbro, CC0)

Reklama

Oficiální výsledky sčítání z roku 1921 nebyly přijaty příznivě příslušníky národnostních menšin. Napočítáno jich totiž bylo méně než v roce 1910. (foto: PixabayCC0)

Historie

Sověti nasadili tanky T-54 (na snímku) a T-55 také během okupace Československa v srpnu 1968. (foto: Wikimedia Commons, František DostálCC BY-SA 4.0)

Válka

Při užívání antibiotik je úmrtnost nakažených břišním tyfem zhruba 1-4 procenta, u neléčených pacientů vzrůstá až na 20 procent. (ilustrace: Shutterstock)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907