Zemřel Gonzalo Jimenéz de Quesada, hledač bájného Eldorada

- Redakce 100+1 historie

<p>Gonzalo Jimenéz de Quesada (1509-1579) byl španělský conquistador, cestovatel, právník a zakladatel dnešního kolumbijského hlavního města Bogoty.</p>

Gonzalo Jimenéz de Quesada (1509-1579) byl španělský conquistador, cestovatel, právník a zakladatel dnešního kolumbijského hlavního města Bogoty.

16 . 2 . 1579

Reklama

Španělský conquistador, který studoval práva? Zakladatel slavného města Bogota? Tak trochu dobrodruh? Odpovědi na všechny otázky zní „ano“. Svůj život ale Gonzalo Jimenéz de Quesada zasvětil hledání bájného Eldorada. Přesto zemi zlata do své smrti 16. února 1579 nestihl objevit.

TIP: Dramatický osud konvoje conquistadorů: Zajati, obětováni, snědeni

Do Kolumbie připlul Gonzalo coby mladík v nejlepších letech v roce 1535. Na nebezpečnou cestu za zlatem se vydal hned následujícího roku. Výpravná skupina, čítající na osm set mužů, splnila svůj úkol pouze z části. Eldorado sice stále nebylo na obzoru, místo něj ale Gonzalo založil město Bogota. Přestože z území plynulo slušné množství zlata a smaragdů, conquistador byl dále poháněn touhou hledat a najít. Dosáhl sice úctyhodného věku a tajemná zákoutí jihoamerického kontinentu ještě mnohokrát prozkoumal, své hlavní poslání splnit nedokázal.

 

  • Zdroj textu:

    Wikipedie

  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Portrét Zodiaka sestavený policejním kreslířem z výpovědi svědků.

Zajímavosti
Věda
Revue

Rocket Lab se dostávají na špici v technologiích malých nosných raket pro vynášení miniaturních satelitů.

Vesmír

Hrdina Iáson přemohl nepřátele, získal zlaté rouno i nehynoucí slávu, ale svou lásku zradil!

Historie

Terejové bílí (Morus bassanus) hnízdí na skalních útesech a zároveň jsou výbornými letci. Který z těchto faktů ovlivňuje tvar jejich vajíček?

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907