Život v kontejneru: I z vyřazených kontejnerů se dá vytvořit útulný domov

16.07.2017 - Redakce Revue 100+1

Originální bydlení ve vyřazeném přepravním kontejneru se dá pořídit už za 375 tisíc korun


Reklama

V současnosti existují pouze velmi hrubé odhady počtu kontejnerů, v nichž se po celém světě převáží zboží – a pohybují se od pěti milionů kusů až po 170 milionů. Společnost Budget Shipping Containers však loni provedla částečné sčítání a podle jejích výsledků bylo tehdy v „aktivní službě“ minimálně 23 milionů přepravníků, zatímco dalších 14 milionů vyřazených kusů čekalo na nové využití.

Život v kontejneru

Pro část z těchto vyřazených kontejnerů se pokouší nalézt využití společnost 24hPlans, která je přetváří do podoby zajímavých a levných příbytků.

Ocel, z níž se obvykle přepravníky vyrábějí, je dost silná, aby své obyvatele ochránila před špatným počasím; zároveň však dovoluje různé stavební úpravy. Důležitou roli hraje i relativně nízká pořizovací cena: Firma pracuje se dvěma verzemi kontejnerů – menší nabízí podlahovou plochu 15 m², větší dvojnásobek, přičemž první vyjde v přepočtu na 35–70 tisíc korun, kdežto druhá na 112 tisíc. Další náklady samozřejmě vyžaduje opracování přepravníku a jeho zvelebení, ovšem ani finální částka kolem 375 tisíc korun nepředstavuje za bydlení nijak závratnou sumu. 

Výsledkem navíc může být velmi útulný a hlavně netradiční domek: Podle požadavků zákazníků již společnost vytvořila jak příbytky z jednoho kontejneru, kam se vejde kuchyňská linka, stůl, menší sociální prostor a výklopná postel, tak vícemodulové domy pro celou rodinu. V newyorské zástavbě se například nachází dvoupatrové obydlí z šesti přepravníků, kterému nechybí ani vlastní bazén.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Digital Trends

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907