Aby se vyhnul stíhání, uprchnul do divočiny: Našli jej nahého na stromě ve zuboženém stavu

21.02.2021 - Vilém Koubek

Obviněný Australan se zbavil sledovacího náramku a pokusil se před zákonem utéct. Našli ho nahého, uprostřed jezera plného krokodýlů

<p>Zachráněný uprchlík v péči rybářů.</p>

Zachráněný uprchlík v péči rybářů.


Reklama

Luke Voskresensky byl obviněn z ozbrojené loupeže a v rámci čekání na soud dostal monitorovací zařízení s příkazem zdržovat se v domácím vězení. Dotyčný však pásku s GPS senzorem odstřihl a vydal se na útěk.

Z bláta do louže

Snaha držet se mimo obydlené oblasti jej nicméně zavedla do loviště krokodýlů: Krvelační predátoři pak Lukea zahnali hlouběji do svého území, kde si nakonec ze zoufalství postavil úkryt ve větvích stromů. K jeho výrobě použil oblečení, živil se hlavně hlemýždi a v popsané mizérii se potácel čtyři dny, než jej náhodou objevili rybáři, kteří v oblasti kladli pasti na kraby. 

Ti jeho stav popsali jako značně zubožený – Luke byl podle nich hladový a dehydrovaný. Po celém těle měl množství škrábanců a hmyzích štípanců. Poté, co rybáři dopravili uprchlíka zpět do civilizace putoval do nemocnice v Darwinu, kde se mu kromě lékařské péče dostalo i policejního dohledu.

TIP: Smutní vítězové Darwinových cen za nejhloupější smrt v roce 2019

Okolnosti Lukova výletu pochopitelně zajímaly také soudce Grega Macdonalda, který měl jeho případ na starosti. Uprchlíkovi totiž hrozí zpřísnění trestu za nedodržení podmínek dohledu. Obhájce se snažil přesvědčit soudce, že další postih již není na místě, neboť obviněný byl dostatečně vytrestán během pobytu v divočině. Soudce Macdonald sice připustil, že šlo jistě o nepříjemnou zkušenost, nicméně „o zkušenost způsobenou vlastní hloupostí.“ Luke Voskresensky se tak zřejmě přísnějšímu trestu nevyhne.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kromě roubování se Haji Kalimullah Khan věnuje i šlechtění manga a podařilo se mu vypěstovat vlastní odrůdy.

Zajímavosti
Věda

Jméno zakladatelů podniku dodnes připomínají Fidorky, zatímco jejich tváře neznáme.

Historie

Útok německé armády zastihl Rudou armádu nepřipravenou. Statisíce Sovětů padly do zajetí už v prvních týdnech bojů.

Válka

Největší jedinci zmije gabunské se mohou pochlubit až pěticentimetrovými zuby.

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907