Archeologové potvrzují: Císař Terakotové armády pátral po nesmrtelnosti

29.12.2017 - Stanislav Mihulka

Čínští odborníci objevili důkazy, že první čínský císař velmi toužil po věčném životě

Terakotová armáda - Terakotová armáda v mauzoleu prvního císaře dynastie Čchin
Terakotová armáda - Terakotová armáda v mauzoleu prvního císaře dynastie Čchin

Reklama

První císař sjednocené Číny Čchin Š'-chuang-ti učinil mnoho velkých i ukrutných činů. Nově objevené historické dokumenty staré 2 200 let dokládají, že ve snaze o věčný život oficiálně nařídil, aby jeho poddaní pátrali po elixíru nesmrtelnosti.

Čínští archeologové prostudovali prastaré kaligrafické texty, které byly objeveny v roce 2002 na velkém množství bambusových a dřevěných proužků uvnitř zaniklé studny v čínské provincii Chu-nan. Na několika z nich objevili důkazy o tom, že císařovi poddaní skutečně pátrali po látkách či předmětech, které by císaři zajistily nesmrtelnost.

TIP: Potvrzení legendy: Velká potopa z čínských mýtů se doopravdy odehrála

Z historie víme, že se to císaři nepodařilo. Zemřel v roce 210 před naším letopočtem, ve věku 47 nebo 48 let. Ještě před svou smrtí se snažil zajistit si důstojnou existenci po smrti a nechal postavit legendární Terakotovou armádu, kterou tvoří 8 tisíc keramických vojáků a koní. 

  • Zdroj textu:

    Live Science

  • Zdroj fotografií: Ingo.staudacher / Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907