Argentinský fanoušek unesl autobus plný lidí, aby stihl zápas svého týmu

Argentinský fotbalový fanoušek byl nedávno zatčen poté, co údajně unesl autobus plný lidí. Důvodem únosu byla snaha stihnout televizní přenos zápasu Argentiny s Chorvatskem na nedávném mistrovství světa

21.12.2022 - Martin ReichmanArgentina je jednou z mála zemí, kde je fotbal skutečným náboženstvím. Hvězdy jako Diego Maradona nebo třeba Lionel Messi zde požívají až nábožné úcty. Není proto divu, že se zápasy národního týmu na nedávném mistrovství světa v Kataru těšily obrovskému zájmu. 

Nejinak tomu bylo i 13. prosince, kdy bylo na pořadu semifinálové utkání Argentiny proti Chorvatsku. Krátce před zahájením zápasu cestoval v Buenos Aires linkou 440 i třiapadesátiletý muž, který mířil k domovu, kde hodlal utkání sledovat v televizi. Byl ale všední den a v 16 hodin panovala v argentinské metropoli obvyklá dopravní špička. Muž, jehož jméno argentinská média nezveřejnila, si rychle spočítal, že začátek střetnutí nejspíš nestihne.

Únos ze zoufalství

Když autobus zastavil na křižovatce a řidič vystoupil, aby si obstaral drobný nákup v blízkém kiosku, fotbalový nadšenec nezaváhal, skočil za volant a vydal se s autobusem plným lidí na cestu. Překvapený řidič autobusu vše neprodleně oznámil policii, která se jala únosce pronásledovat.

TIP: Oddanost až za hrob: Fanoušek si nechal na tělo vytetovat dres svého týmu

Podle argentinských médií muž pokračoval s autobusem zhruba šest kilometrů, načež vystoupil a vydal se k domovu pěšky. Tam ale nedorazil. Na cestě jej zadržela policejní hlídka, která fotbalu chtivého muže obratem eskortovala do policejní cely. Fotbalový fanoušek tak nejen že přišel o vítězný semifinálový zápas svého týmu, byl také obviněn z únosu vozidla veřejné dopravy. Zda byl po sdělení obvinění propuštěn na svobodu a stihl tak alespoň vítězné finále, agentury neuvádějí.


Další články v sekci