Australské městečko je na prodej: Stojí jako lepší byt ve velkoměstě

24.06.2016 - Martin Reichman

Za 750 tisíc dolarů si v australském Sydney koupíte sotva pořádný byt nebo domek na předměstí. Jen o pár set kilometrů severněji je za stejnou cenu k mání celé město


Reklama

Bývalá dřevařská kolonie Allie’s Creek, která leží na jihovýchodě Queenslandu, asi pět hodin jízdy autem z Brisbane, je na prodej. Její současná cena je stanovena na 750 tisíc dolarů (v přepočtu necelých 18 milionů korun). Za relativně směšnou částku, která by vám v Sydney stačila na byt s jednou ložnicí, můžete získat šestnáct zařízených domků s telefonním připojením, školu, cestu, pouliční osvětlení, vodní nádrž, a dokonce i vlastní čističku vody.

TIP: Rodný dům neprodala ani za milion dolarů, teď mu hrozí demolice

Cena, za kterou je městečko nabízeno postupně klesá – ještě v loňském roce jej současní majitelé nabízeli za 2,1 milionu dolarů, později za 1,5 milionu. Po smrti jednoho z majitelů jej pozůstalí nabízejí za 750 tisíc.

Městečko obklopuje les a podle realitní kanceláře je ideální pro pořádání různých festivalů či koncertů. Přibližně polovinu domů sice stále obývají místní, pokud však obec koupíte, můžete o jejich osudu rozhodnout sami…

Reklama

  • Zdroj textu:

    domain.com.au

  • Zdroj fotografií: domain.com.au

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Starobylé centrum incké říše se rozkládá na ploše 13 kilometrů čtverečních, přesto se jej podařilo objevit teprve před 110 lety.

Zajímavosti

Rwandská rodina v provizorním uprchlickém táboře v Konžské demokratické republice.

Věda

Aratingové zlatočelí (Eupsittula aurea), kteří mají domov ve východní části Jižní Ameriky, dokázali spolupracovat na společném úkolu tak dobře, že předčili i krkavce nebo vrány novokaledonské.

Příroda

Šmouha od satelitu Starlink, která znehodnotila snímek Galaxie v Andromedě.

Vesmír

Velitel letky britské královské námořní námořní služby Edwin Harris Dunning během pokusu o přistání na palubě letadlové lodi Furious, se svým stíhacím letounem Sopwith Pup.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907