Australské městečko je na prodej: Stojí jako lepší byt ve velkoměstě

24.06.2016 - Martin Reichman

Za 750 tisíc dolarů si v australském Sydney koupíte sotva pořádný byt nebo domek na předměstí. Jen o pár set kilometrů severněji je za stejnou cenu k mání celé město


Reklama

Bývalá dřevařská kolonie Allie’s Creek, která leží na jihovýchodě Queenslandu, asi pět hodin jízdy autem z Brisbane, je na prodej. Její současná cena je stanovena na 750 tisíc dolarů (v přepočtu necelých 18 milionů korun). Za relativně směšnou částku, která by vám v Sydney stačila na byt s jednou ložnicí, můžete získat šestnáct zařízených domků s telefonním připojením, školu, cestu, pouliční osvětlení, vodní nádrž, a dokonce i vlastní čističku vody.

TIP: Rodný dům neprodala ani za milion dolarů, teď mu hrozí demolice

Cena, za kterou je městečko nabízeno postupně klesá – ještě v loňském roce jej současní majitelé nabízeli za 2,1 milionu dolarů, později za 1,5 milionu. Po smrti jednoho z majitelů jej pozůstalí nabízejí za 750 tisíc.

Městečko obklopuje les a podle realitní kanceláře je ideální pro pořádání různých festivalů či koncertů. Přibližně polovinu domů sice stále obývají místní, pokud však obec koupíte, můžete o jejich osudu rozhodnout sami…

Reklama

  • Zdroj textu:

    domain.com.au

  • Zdroj fotografií: domain.com.au

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907