Autonomní dron žije ve stáji a samostatně sleduje plodiny během sezóny

18.12.2017 - Stanislav Mihulka

Dron Scout stráví celou sezónu v terénu prací na farmě. Farmář na něho může s klidem zapomenout

Scout a Drone Station - Autonomní farmářský dron se svou stájí
Scout a Drone Station - Autonomní farmářský dron se svou stájí

Reklama

Vše nasvědčuje tomu, že drony přinesou farmářům po celé světě užitek, hlavně pokud jde o monitorování pěstovaných plodin v průběhu roku. Problém je v tom, že neustálé létání s dronem na pole a zpět by bylo nejspíš náročné na výdrž i na čas.

Americká společnost z Bostonu American Robotics proto vytvořila autonomní dron Scout, který to všechno zvládne sám. Farmář nainstaluje základnu pro dron, poskytne mu potřebné instrukce a pak může na dron po zbytek sezóny zapomenout. Dron sleduje pole s plodinami a data posílá na cloud, kde si je pak farmář může vyhodnocovat.

TIP: Doba dronová: Nabíjecí stanice poskytnou dronům prakticky neomezený dolet

Scout je kvadrikoptéra s multispektrálními kamerami, která vzlétá ze základny Drone Station s otevírací střechou. Základna je jako stáj, kde se dron skryje před nepřízní počasí a načerpá energii pro další práci.

Reklama

  • Zdroj textu:

    American Robotics

  • Zdroj fotografií: American RoboticsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když člověk přijde o jednu hemisféru, zbývající část mozku dokáže z velké části nahradit její funkci. Plasticita mozku je ale zřejmě závislá na věku. (foto: Shutterstock)

Věda

Ulicemi kráčí smrt

Día de Muertos | Mexiko

Mexický svátek Día de Muertos neboli „den mrtvých“ se slaví od večera 31. října do 2. listopadu. Odrážejí se v něm předkřesťanské tradice, mimo jiné aztécké rituály, a jeho smyslem je poukázat, že smrt tvoří zcela přirozenou součást života. Malování a masky ve tvaru lebek slouží k uctění zesnulých, jimž lidé také pokládají na hroby či domácí oltáře obětiny. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Skupiny malých roverů by mohly pronikat do jeskynních prostor na Měsíci a na další obtížně dostupná či nebezpečná místa. (foto: Lunar Zebro, TU Delft, CC0)

Vesmír
Válka

Po smrti Jana Šembery (1597) pánové z Boskovic vymřeli po meči. A komu připadly jejich překrásné zámky? Jan Šembera obě své dcery provdal za šlechtice z rodu Lichtenštejnů, kteří se tak mohli radovat z bohatého dědictví. (foto: Wikimedia Commons, DoronenkoCC BY-SA 4.0)

Historie

Úchvatná scenérie Velké Sněžné jámy. (foto: © Jan Vítek)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907