Bezpečnost především: Samozamykací pistole Smart 2 má PIN kód

08.08.2016 - Stanislav Mihulka

Máte obavu o bezpečnost střelné zbraně? Pořiďte si pistoli s PIN kódem!


Reklama

Jeden z významných problémů se střelnými zbraněmi spočívá v tom, že je velmi obtížné je udržet připravené k okamžitému použití a zároveň zabezpečené proti cizím osobám.

Kalifornský startup Safety First Arms ze San Diega tohle řeší pomocí samozamykací pistole Smart 2. Má vestavěné zařízení s PIN kódem a zabudovaný alarm, který funguje jak na zloděje, tak na všetečného člena rodiny.

Podobné zabezpečovací systémy se objevily už dříve a využívaly například otisky prstů nebo bezpečnostní čipy. Doposud ale nebyly příliš praktické.

TIP: Nesmrtící novinka v osobní obraně: Pepřová pistole Salt

Společnost Safety First Arms už vyrobila první funkční 3D tištěný prototyp a předpokládá, že pistole Smart 2 bude na trhu zhruba za 2 roky. Měla by se prodávat za 1 295 dolarů (něco přes 30 tisíc Kč).

  • Zdroj textu:

    New Atlas, Safety First Arms

  • Zdroj fotografií: Safety First Arms

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vykopávky s mamuty před stavbou nového letiště v Santa Lucíi.

Věda

Kuba říká…

Američané jsou přesvědčení, že hra „Simon říká patří k jejich kulturnímu dědictví. A Angličané kontrují, že rozhodně vznikla u nich. Jasně se v ní přece hovoří o muži jménem Simon de Montfort, který v bitvě u Lewes v roce 1264 polapil krále Jindřicha III. i jeho syna, a proto „vydával rozkazy celé zemi“. Po nějaký čas tehdy platilo, že co říká Simon, má stejnou váhu jako slova krále.

Nebojte, Britové nemají patent na všechny hloupé hry. Stejný design, při kterém vedoucí postava hry předkládá nejrůznější úkoly ostatním hráčům a ti je musí plnit (ovšem jen za předpokladu, „že to říká Simon“, jinak by je to diskvalifikovalo), je totiž důvěrně známý po celém světě. Česká varianta „Kuba říká“ sice nezní zrovna původně, ale turecké Yakup der ki nebo vietnamské Tôi báo už působí vcelku originálně.

Kořeny těchto her totiž sahají rozhodně dál, než aby se daly považovat za důsledek nějaké středověké třenice mezi anglickými barony. Portugalským a norským dětem při této hře rozkazuje Král, španělským Kozel, japonským Kapitán lodě, francouzským Jacques, čínským Učitel a německým Kommando Pimperle.

Historie
Zajímavosti

Výtrysk černé díry systému MAXI J1820+070 na snímku observatoře Chandra

Vesmír

Stroj v dražbě je uchován v dřevěném kufříku a na první pohled připomíná psací stroj. Odhadovaná cena jednoho z mála zachovaných strojů se pohybuje mezi 30 a 40 tisíci eur.

Zajímavosti

Nosorožec černý (Diceros bicornis) – všimněte si protáhlého horního pysku.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907