Brazilský senátor se pokusil ukrýt zpronevěřené peníze v trenýrkách

20.12.2020 - Vilém Koubek


Reklama

Když u Chica Rodriguese zabušila na dveře protikorupční jednotka, politik zpanikařil a zpronevěřené finance z fondu na boj proti pandemii si nastrkal za trenýrky. Při následné razii se ukázalo, že má v domácím sejfu v přepočtu 180 tisíc korun, a kromě toho si muži zákona všimli i divných vyboulenin na jeho spodním prádle.

Když na zvláštnost poukázali, vylovil senátor z trenek štos bankovek v hodnotě 60 tisíc korun. Jeho chůze však zůstávala strnulá, proto ho policisté prověřili pořádně – a mezi půlkami státníka nalezli dalších 75 tisíc. Rodrigues byl suspendován a momentálně čelí obvinění z korupce.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Na každou nově přivezenou várku odpadu se okamžitě vrhají sběrači, kteří doufají, že budou mít ten den štěstí a najdou něco zajímavého. (foto: David Těšínský ©)

Zajímavosti
Historie

Eskortní torpédoborec USS Samuel B. Roberts (DE-413). (foto: Wikimedia Commons, U.S. NavyCC0)

Věda

Exploze hvězdy v souhvězdí Býka, zachycená čínskými hvězdáři v roce 1054, je zřejmě nejznámější pozorovanou supernovou. V době výbuchu byla šestkrát jasnější než Venuše a na denní obloze zářila třiadvaceti dní. (foto: NASA, ESA, Hubble, J. Hester, A. Loll (ASU)CC BY 4.0)

Vesmír

Křik Ashley Peldonové zazní například ve filmech Paranormal Activity, Free Guy nebo třeba Vřískot. (ilustrační foto: Unsplash, Hannah PopowskiCC0)

Revue

Meandry řeky Uvac připomínají bludiště a v některých místech se zatáčejí až o 270 stupňů.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907