Brazilský senátor se pokusil ukrýt zpronevěřené peníze v trenýrkách

20.12.2020 - Vilém Koubek


Reklama

Když u Chica Rodriguese zabušila na dveře protikorupční jednotka, politik zpanikařil a zpronevěřené finance z fondu na boj proti pandemii si nastrkal za trenýrky. Při následné razii se ukázalo, že má v domácím sejfu v přepočtu 180 tisíc korun, a kromě toho si muži zákona všimli i divných vyboulenin na jeho spodním prádle.

Když na zvláštnost poukázali, vylovil senátor z trenek štos bankovek v hodnotě 60 tisíc korun. Jeho chůze však zůstávala strnulá, proto ho policisté prověřili pořádně – a mezi půlkami státníka nalezli dalších 75 tisíc. Rodrigues byl suspendován a momentálně čelí obvinění z korupce.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bodamské jezero leží v nadmořské výšce 395,6 metrů a je třetí největší ve střední Evropě po Balatonu a Ženevském jezeře. (foto: Shutterstock)

Věda

Vilémovi patřilo 20 % rozlohy Anglie. Z dalších 55 % mu jeho „přátelé“ přispívali – navíc všude vybíral daně. A pořád měl své obří výnosné vévodství v Normandii. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Ectobius lapponicus – „náš“ evropský šváb rusec laponský. Je celkem běžný hlavně v lesích, občas v sadech nebo v zahradách. Objevuje se od května do září. (foto: © Marek Velechovský)

Příroda

Mlhovina CG 4 v souhvězdí Lodní záď je někdy přezdívána „Ruka boží“. Vědci podobné mlhoviny nazývají „kometární globule“, protože tvar jejich plynného oblaku připomíná kometu. (foto: National Optical Astronomy Observatory, CC0)

Vesmír
Zajímavosti

Evropská kosmická agentura (ESA) představila 23. listopadu 2022 nový tým astronautů pro vesmírný program. Je mezi nimi i Čech Aleš Svoboda (na nedatovaném archivním snímku). (foto: Profimedia)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907