Brazilský senátor se pokusil ukrýt zpronevěřené peníze v trenýrkách

20.12.2020 - Vilém Koubek


Reklama

Když u Chica Rodriguese zabušila na dveře protikorupční jednotka, politik zpanikařil a zpronevěřené finance z fondu na boj proti pandemii si nastrkal za trenýrky. Při následné razii se ukázalo, že má v domácím sejfu v přepočtu 180 tisíc korun, a kromě toho si muži zákona všimli i divných vyboulenin na jeho spodním prádle.

Když na zvláštnost poukázali, vylovil senátor z trenek štos bankovek v hodnotě 60 tisíc korun. Jeho chůze však zůstávala strnulá, proto ho policisté prověřili pořádně – a mezi půlkami státníka nalezli dalších 75 tisíc. Rodrigues byl suspendován a momentálně čelí obvinění z korupce.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pro zdravý rozvoj dětí je klíčová pestrá a vyvážená strava; zvládnout jim dodat vše potřebné při zachování veganských principů je velice náročné a bez spolupráce s odborníky může jít o hazard s jejich zdravím.

Zajímavosti
Historie

<h3>Americký symbol</h3><p>Pistole <strong>Colt 1911 v ráži .45 ACP</strong> je symbolem sama o sobě již po celé století. Speciální designový model opatřený vrstvou čtyřiadvacetikarátového zlata vznikl jako odkaz na 2. dodatek ústavy Spojených států, zaručující občanům právo držet a nosit zbraně i vytvářet milice. Její tvůrci omezili počet coltů na sto kusů pro každý stát USA a část zisku z jejich prodeje putuje na účet občanského sdružení, hájícího zájmy střelecké veřejnosti. Tento skvostný model je ovšem v současnosti beznadějně vyprodaný.</p>

Revue

Francis Arthur Rycroft se vyznamenal během první bitvy u El Alameinu, když se výrazně podílel na zničení silné nepřátelské pozice.

Válka

Vesmírný dalekohled Jamese Webba bude přibližně 7× citlivější než Hubbleův  kosmický teleskop (HST). (foto: NASA GSFC/CIL, Adriana Manrique GutierrezCC BY 2.0)

Vesmír

Odlomená kra A68A, obklopená menšími úlomky, 21. listopadu 2020.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907