Britská cestovní kancelář nabízí výpravu k potopenému vraku Titanicu

16.03.2017 - Martin Reichman

Stejnou částku, jakou zaplatili cestující první třídy na Titanicu, zaplatí současní zájemci o prohlídku potopeného vraku


Reklama

Výpravu k vraku legendárního Titanicu, ležícímu v hloubce čtyř tisíc metrů ve vodách Atlantiku, nabízí britská cestovní kancelář Blue Marble Private. Zájemci o osmidenní adrenalinový zájezd ale musejí počítat s tím, že nejde o levnou záležitost. Cenu společnost stanovila na 105 139 dolarů (2,6 milionu Kč) na osobu, což odpovídá ceně lístku v první třídě na Titanicu v roce 1912 při započítané inflaci.

Čtyři kilometry pod hladinou

První turisté budou moci ke ztroskotanému parníku vyrazit v květnu příštího roku. Osmidenní expedice, která pro jeden turnus počítá s devíti klienty, bude začínat ve městě St John’s v kanadském Newfoundlandu. Odtud cestující vyrazí vrtulníkem k jachtě, která bude plout v místě potopení lodi.

TIP: Nové důkazy: Titanic šel ke dnu kvůli rozsáhlému požáru

První den se klienti seznámí s lodí, v dalších dnech už začne hlavní část výpravy. Až tři turisté najednou se budou moci ponořit k vraku, který leží ve čtyřkilometrové hloubce, ve speciální miniponorce vyrobené z titanu a uhlíkových vláken a slavnou loď si prohlédnout zblízka. Na cestě do mořských hlubin je doprovodí pilot plavidla a odborník na podmořský život. Výprava k vraku se uskuteční, až bude příznivé počasí. Zbytek času bude skupina trávit přednáškami o legendárním parníku, oceánech a lodní technice. Pokud o výpravu bude zájem, zařadí ji cestovní kancelář do nabídky i v létě 2019.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Ferrari Press Agency

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pokud jde o zničující výbuchy obávaného řeckého vulkánu Santorini, stoupající hladina oceánu jejich riziko podle vědců tlumí.

Věda

<p>Správným jídelníčkem lze psychickým poruchám předcházet, nebo je i zmírňovat.</p>

Zajímavosti

V důsledku globálního oteplování se stále víc dostávají do vzájemného kontaktu medvěd hnědý (Ursus arctos) s medvědem ledním (Ursus maritimus). Kříženci, kteří se začínají objevovat, mají přezdívku „pizzly“.

Příroda

Edward IV. a lancasterští uprchlíci ukrývající se v opatství Tewkesbury.

Historie
Revue

Raketa Atlas V s kosmickou lodí Boeing CST-100 Starliner na floridské základně Cape Canaveral Air Force Station.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907