Bývalý vězeň nosil 18 let v nosní dírce balonek s marihuanou

Vězeň se pokusil propašovat za mříže pytlík marihuany, zastrčený v nosní dírce. Jenže kontraband mu v ní uvízl – na celých osmnáct let

16.12.2019 - Vilém KoubekMarihuanu schovanou do malého balonku předala údajně nejmenovanému trestanci při návštěvě přítelkyně. Ve snaze ukrýt drogu před dozorci si muž balíček zasunul do pravé nosní dírky, ale z dutin se mu ho již nepodařilo vydolovat. Marnou snahu si vysvětlil tím, že balonek spolkl, a dál problém neřešil.

Kontraband mu nicméně stále doslova vězel v hlavě, postupně se obaloval vápníkem a hořčíkem a měnil se v kámen. Teprve po osmnácti letech začalo cizí těleso nešťastníkovi působit bolesti: Lékaři pak zřídlo problémů odhalili, ložisko operativně vyjmuli a výtečník se již ze zákroku zotavil. 

TIP: Argentinská policie postrádá 540 kilogramů marihuany: Sežraly ji krysy?

O kuriozním případu informoval prestižní lékařský magazín British Medical Journal ve své případové studii. Ta neupřesňuje, kdy se případ odehrál, zmiňuje ale, že ho řešil lékařský tým z nemocnice Westmead Hospital v Sydney pod vedením doktora Eugena Wonga.


Další články v sekci