Bývalý vězeň nosil 18 let v nosní dírce balonek s marihuanou

16.12.2019 - Vilém Koubek

Vězeň se pokusil propašovat za mříže pytlík marihuany, zastrčený v nosní dírce. Jenže kontraband mu v ní uvízl – na celých osmnáct let


Reklama

Marihuanu schovanou do malého balonku předala údajně nejmenovanému trestanci při návštěvě přítelkyně. Ve snaze ukrýt drogu před dozorci si muž balíček zasunul do pravé nosní dírky, ale z dutin se mu ho již nepodařilo vydolovat. Marnou snahu si vysvětlil tím, že balonek spolkl, a dál problém neřešil.

Kontraband mu nicméně stále doslova vězel v hlavě, postupně se obaloval vápníkem a hořčíkem a měnil se v kámen. Teprve po osmnácti letech začalo cizí těleso nešťastníkovi působit bolesti: Lékaři pak zřídlo problémů odhalili, ložisko operativně vyjmuli a výtečník se již ze zákroku zotavil. 

TIP: Argentinská policie postrádá 540 kilogramů marihuany: Sežraly ji krysy?

O kuriozním případu informoval prestižní lékařský magazín British Medical Journal ve své případové studii. Ta neupřesňuje, kdy se případ odehrál, zmiňuje ale, že ho řešil lékařský tým z nemocnice Westmead Hospital v Sydney pod vedením doktora Eugena Wonga.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Koncil v Clermontu. Papež Urban II. zde využil první kruciátu k vlastnímu zviditelnění.

Historie

Král Jiří VI. na inspekci bitevní lodi Duke of York

Válka

Staré známé léky mohou překvapit

Věda

Krabí mlhovina v nepravých barvách. Tato mlhovina, která je zdrojem rentgenového a gama záření, je pozůstatkem po supernově

Vesmír

Přibližná rozloha kráteru Yarrabubba v australské pustině.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907